ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W większości kopalń PGG wyzdrowieli już wszyscy zakażeni koronawirusem górnicy
17.09.2020r. 14:08

W większości kopalń Polskiej Grupy Górniczej, gdzie od początku epidemii koronawirusem zaraziło się łącznie ponad 3,2 tys. górników, wyzdrowieli już wszyscy dotknięci chorobą pracownicy - wynika z czwartkowych danych spółki. Obecnie zakażonych jest jeszcze 37 osób, a 62 przebywa w kwarantannie.

"Zdecydowana większość kopalń może pochwalić się stuprocentowym wskaźnikiem ozdrowień. Dotyczy to aż 13 oddziałów firmy, w tym również tych zakładów górniczych, gdzie pandemia w całym okresie dotknęła łącznie największej, liczonej w setkach, ilości zatrudnionych" - poinformował w czwartek rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Wszyscy zakażeni górnicy wyzdrowieli np. w kopalniach Jankowice, Bielszowice, Sośnica, Chwałowice i Marcel - to zakłady, które wiosną i latem należały do głównych ognisk epidemii. Nikt nie choruje obecnie także w kopalni Bolesław Śmiały, w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu, w Ruchu Pokój kopalni Ruda oraz w katowickiej centrali PGG.

Odsetek ozdrowień w całej spółce wynosi 98,9 proc. Od początku pandemii COVID-19, choroba dotknęła 3 235 pracowników Grupy, z których 3198 pomyślnie przeszło już infekcję. Od kilku tygodni wśród górników systematycznie spada ilość zakażonych i chorujących.

"W tym tygodniu zanotowano niemal dwukrotny spadek liczby zainfekowanych pracowników. Obecnie w całej spółce zakażonych jest 37 osób, podczas gdy jeszcze trzy dni wcześniej, w poniedziałek, notowano 60 infekcji" - podał rzecznik największej górniczej firmy.
Wśród pracowników PGG wykonano dotąd niespełna 65,2 tys. wymazów przesiewowych na obecność SARS-CoV-2. "We wszystkich kopalniach i oddziałach spółki obowiązuje niezmiennie podwyższony ostry reżim sanitarny, którego celem jest zdławienie rozprzestrzeniania się epidemii w grupie 41 tys. zatrudnionych" - zapewnił Głogowski.

Również w innej górniczej firmie - Jastrzębskiej Spółce Węglowej - maleje liczba osób z koronawirusem. od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2 u 4 146 pracowników JSW, z których 4127 osoby (ponad 99,5 proc.) wyzdrowiały; minionej doby przybyło czterech ozdrowieńców. Nadal choruje 19 pracowników. Na kwarantannie jest dziewięciu górników z JSW.

Łącznie, według czwartkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 269 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 213 osób, czyli 99,3 proc. wszystkich zakażonych. W kopalniach: Bobrek (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE