ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen Upstream planuje budowę ośrodków produkcyjnych przy odwiertach gazu Tuchola i Bajerze
17.09.2020r. 16:12

Orlen Upstream z Grupy Orlen planuje budowę ośrodków produkcyjnych wraz z zagospodarowaniem odwiertów gazu ziemnego w dwóch lokalizacjach w woj. kujawsko-pomorskim, Tuchola i Bajerze. W ogłoszonym postępowaniu spółka określiła termin realizacji przedsięwzięcia na koniec listopada 2021 r.

Jak poinformował Orlen Upstream w opublikowanej dokumentacji, oferty w ramach postępowania można składać do 19 października. Spółka wyjaśniła, że przedmiotem zamówienia jest "budowa ośrodka produkcyjnego wraz z zagospodarowaniem odwiertów gazu ziemnego" dla dwóch zadań inwestycyjnych w lokalizacjach: Tuchola oraz Bajerze, w woj. kujawsko-pomorskim.

Orlen Upstream zaznaczył, że ogłoszone postępowanie zakupowe podzielone jest na dwie części, w zależności od lokalizacji, przy czym w obu przypadkach termin realizacji został wyznaczony na 30 listopada 2021 r.

Spółka przekazała w ogłoszeniu, iż realizacja każdej z części przedsięwzięcia polegać będzie m.in. na zagospodarowaniu odwiertów gazu ziemnego, budowie infrastruktury liniowej łączącej; jak rurociąg płynu złożowego, kablowa linia światłowodowa i kablowa linia zasilająca, a także obejmować będzie budowę ośrodka produkcyjnego wraz z infrastrukturą techniczną do oczyszczania gazu ziemnego oraz budowę dróg dojazdowych.

Pod koniec lipca, PKN Orlen przedstawiając dane finansowe Grupy Orlen za drugi kwartał tego roku informował, że segment wydobycia wypracował rezultat EBITDA LIFO na poziomie 10 mln zł przy wzroście wolumenów sprzedaży w efekcie wzrostu średniego wydobycia o 1 tys. boe/d (baryłek ekwiwalentu - PAP), w tym w Polsce o 0,1 tys. boe/d rok do roku.
"W drugim kwartale 2020 r. kontynuowano prace nad zagospodarowaniem złoża Bystrowice (projekt Miocen) oraz prace projektowe i formalno-prawne w ramach zagospodarowania złóż: Bajerze i Tuchola (projekt Edge) oraz Chwalęcin (projekt Płotki)" - informował wówczas m.in. koncern.

W 2017 r. PKN Orlen podawał, że "pozytywne wyniki analiz otworów Bajerze-1K oraz Tuchola-3 i Tuchola-4K, wykonanych na przestrzeni lat 2013-16, potwierdzają perspektywiczność projektu Edge pod kątem występowania komercyjnych nagromadzeń węglowodorów". W lipcu 2017 r. koncern rozpoczął wiercenie otworu Bajerze-2, odwiertu położonego na koncesji Unisław-Gronowo.

PKN Orlen informował wcześniej, że obszar projektowy Edge obejmuje 5 koncesji: Brda-Rzeczenica, Bysław-Wudzyń, Chojnice-Wilcze, Tuchola N oraz Unisław-Gronowo - został on dołączony do aktywów poszukiwawczo-wydobywczych koncernu pod koniec 2015 r.

Orlen Upstream, w którym PKN Orlen ma 100 proc. udziałów, działa od 2006 r. To podmiot powołany do poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Oprócz Polski, od 2013 r. spółka prowadzi działalność wydobywczą w Kanadzie za pośrednictwem swej spółki zależnej Orlen Upstream Canada.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE