ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Załoga Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy wraca ze srebrnym medalem z Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Energetyków
18.09.2020r. 14:40

Żeglarska drużyna z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy zdobyła 2. miejsce w XIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Energetyków. W tym roku żeglarze pływali po akwenie jeziora Ryńskiego, znajdującego się na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w powiecie giżyckim. W rywalizacji wzięło udział 5 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne.

W dniach 14-16 września już po raz trzynasty odbyły się Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Energetyków Memoriał Henryka Chrobaka. Do startu stanęło pięć załóg reprezentujących firmy z sektora energetycznego: dwie załogi z Tauron, dwie z Veolia Łódź oraz załoga bydgoskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w składzie: sternik Sebastian Knasiecki oraz dwóch "szotowych" Jacek Jabłoński i Mariusz Grycan. Zawody składały się z pięciu wyścigów, trzy na jednej łódce oraz dwa po zmianie jachtu. Wybór konkretnych jachtów nastąpił w drodze losowania, a bydgoskiej drużynie początkowo przypadła, jak się później okazało, szczęśliwa 13-nastka. Regaty zostały rozegrane metodą tzw. klasycznego "śledzia", najpierw pod wiatr na górną boję, następnie z wiatrem do dolnej bojki. Wszystkie drużyny była profesjonalnie przygotowane do żeglarskiej rywalizacji, a cały konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie. Każdy z wyścigów był niezwykle emocjonujący, a rywalizacja trwała do ostatnich sekund. Warunki pogodowe sprzyjały żeglarzom, a siła i kierunek wiatru były wyjątkowo korzystne.

Przedstawiciele PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy pełni pozytywnej energii wrócili ze srebrnym medalem. - Bydgoska elektrociepłownia od wielu lat angażuje się i wspiera aktywność fizyczną. Nasi pracownicy bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych rywalizacjach sportowych, osiągając wysokie wyniki i zdobywając medale - mówi Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Oprócz żeglarskiego wyścigu w programie regat przewidziany został wieczór komandorski z wręczeniem nagród. Organizatorem XIII Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Energetyków Memoriał Henryka Chrobaka było Stowarzyszenie Kulturalno - Turystyczne "Sekstant", zaś Patronat nad całą imprezą sprawowała Federacja Sportowa Energetyków.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE