ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosjanie zapowiadają przyspieszenie integracji z Białorusią
21.09.2020r. 07:57

Rosjanie tłumaczą, że nowa pożyczka dla Mińska posłuży głównie spłacie zaległości białoruskich wobec Gazpromu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sekretarz stanu Związku Białorusi i Rosji Grigorij Raporta (Rosjanin) ogłosił, że dojdzie do intensyfikacji prac na rzecz dalszej integracji między tymi państwami. Niebawem mają zostać stworzone mapy drogowe zmian w poszczególnych sektorach gospodarki, w tym w energetyce.

Kommiersant informuje za Rapotą, że Rosjanie mogą zrewidować manewr podatkowy, który ogranicza przychody Białorusi z przesyłu ropy rosyjskiej przez jej terytorium. We wrześniu ma się odbyć spotkanie specjalnej grupy roboczej, która ma przyspieszyć prace w tym zakresie, a temat może zostać przeniesiony z poziomu międzyrządowego na związkowy. Białorusini szacują straty z tytułu manewru podatkowego na 350 mln rubli białoruskich rocznie, czyli ponad 10 mld rubli rosyjskich.
Rosjanie udzielili Białorusi pożyczki wartej 1,5 mld dolarów, której istotna część zostanie przeznaczona na refinansowanie długów białoruskich wobec Rosji. - Wspieramy gospodarkę Białorusi, ale także rosyjską, bo zapewniamy realizację zobowiązań wobec rosyjskich dostawców i nie będzie opóźnień płatności. To wspólny interes - tłumaczył minister finansów Anton Siluanow cytowany przez dziennik RBK. Przypomniał, że większość środków z nowej pożyczki pokryje dług Białorusi wobec Gazpromu szacowany przez Rosjan na 330 mln dolarów.

Przyspieszenie rozmów rosyjsko-białoruskich oraz nowe ustalenia pojawiają się niedługo po tym, jak prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka został skrytykowany na arenie międzynarodowej za sfałszowanie wyborów prezydenckich oraz siłowe tłumienie protestów opozycji. Unia Europejska i USA rozważają wprowadzenie sankcji personalnych wobec przedstawicieli reżimu w Mińsku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant/RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE