ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Powrót starych problemów na rynek ropy
21.09.2020r. 09:49

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Tuż po tym, jak w południowoamerykańskie wybrzeże uderzyły huragany Laura i Sally, pojawiła się groźba kolejnej tropikalnej burzy w tym rejonie świata. Tropikalna burza Beta prawdopodobnie będzie poruszać się u wybrzeży Teksasu przez większą część bieżącego tygodnia, co sprawi, że na wielu platformach wiertniczych nie zostanie wznowione wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego.

Gdyby Beta przekształciła się w huragan, to byłby to już trzeci huragan nawiedzający południowe wybrzeże USA w ciągu ostatniego miesiąca. Jeszcze w sobotę około 17% produkcji ropy naftowej na platformach w rejonie Zatoki Meksykańskiej było wstrzymane po niedawnym huraganie Sally. Na razie istnieje jednak duża szansa, że tym razem uderzenie będzie łagodniejsze ze względu na nieco mniejszą siłę wiatru w przypadku burzy tropikalnej Beta.

Sezon huraganowy w Stanach Zjednoczonych był w tym roku dotkliwy, ale powoli dobiega on już końca - kulminacja burz tropikalnych i huraganów ma miejsce na ogół w miesiącach czerwiec-wrzesień. To oznacza, że kolejne miesiące najprawdopodobniej pod tym kątem będą spokojniejsze.

(1024x683)

Wiąże się z tym jednak fakt, że prawdopodobnie na rynek ropy naftowej powrócą stare problemy, czyli przede wszystkim perspektywy przedłużonego okresu obniżonego popytu na paliwa. Obecnie zapasy paliw są bliskie historycznych rekordów, co zniechęca rafinerie na całym świecie do zintensyfikowania swojej działalności operacyjnej. Amerykańskie rafinerie nadal przetwarzają o około 20% mniej ropy niż przed pandemią, a podobna sytuacja ma miejsce także w innych krajach świata znajdujących się w czołówce konsumentów ropy, takich jak Chiny, Indie, Japonia czy Korea Południowa. To oznacza, że potencjał wzrostowy cen ropy naftowej pozostaje ograniczony.

(1024x683)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE