ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pilotażowe wsparcie z śląskiego WFOŚiGW dla ochotniczych straży na termomodernizacje
21.09.2020r. 11:58

Nowy pilotażowy program wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych z woj. śląskiego uruchomił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Strażacy ochotnicy mogą w nim starać się o dotacje do termomodernizacji swoich remiz.

W tym roku w pilotażu programu termomodernizacji remiz OSP w woj. śląskim dostępny ma być 1 mln zł.

Jak poinformował na poniedziałkowym briefingu w Katowicach prezes WFOŚiGW Tomasz Bednarek, katowicki Fundusz kontynuuje dotychczasowe wsparcie OSP z regionu, łączące też środki Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - łącznie w tym roku dla jednostek PSP i OSP z regionu sięgnęło ono już ok. 20 mln zł.

"Dzisiaj otwieramy kolejne dwa programy wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych. To dodatkowe 400 tys. zł, do dotychczasowych 2,5 mln zł, które przeznaczamy na realizację tzw. małego strażaka, czyli na wsparcie zakupu drobnego wyposażenia dla ochotniczych straży pożarnych" - wskazał prezes Bednarek.

"Dzisiaj otworzyliśmy też nowy nabór, którego do tej pory w WFOŚiGW nie było. To dodatkowy 1 mln zł, który po raz pierwszy WFOŚiGW przeznacza na termomodernizacje remiz ochotniczych straży pożarnych. Dzięki temu strażacy ochotnicy poza tym, że będą mieli nowoczesne samochody i wyposażenie w miejscach, w których spotykają się, prowadzą działania i przechowują sprzęt, będą mogli dbać o nasze bezpieczeństwo, ale i środowisko" - zasygnalizował.
Bednarek podał w poniedziałek, że dotąd 2,5 mln wsparcia w ramach tzw. małego strażaka trafiło w tym roku do ok. 300 jednostek OSP na terenie województwa. Katowicki fundusz spodziewa się, że z tegorocznego pilotażu programu termomodernizacji remiz OSP skorzysta w regionie ok. 30 jednostek.

Obecny na konferencji śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kleszczewski zaznaczył, że śląscy strażacy PSP konsolidują przy przedsięwzięciach na rzecz OSP fundusze własne i WFOŚiGW, zapewniając część niezbędnego wkładu ze środków Komendanta Głównego PSP oraz MSWiA.

"Ponadto kupujemy 44 samochody ratowniczo-gaśnicze na teren woj. śląskiego; to jest 35 mln zł i kolejny rok naszego bezpośredniego wsparcia w bezpieczeństwo mieszkańców regionu. W poprzednich latach było to już 49 i 38 pojazdów. Przekazujemy również jednostkom ochotniczym sprzęt, który był użytkowany w PSP; w ub. roku było to m.in. 29 pojazdów" - wymieniał Kleszczewski.

Wiceprezes oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Andzel powiedział, że katowicki WFOŚiGW najbardziej w kraju wspiera zadania strażaków m.in. ochotniczych. Andzel podkreślił jednocześnie, że potrzeby są duże, ponieważ takich jednostek jest w woj. śląskim blisko 1 tys.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE