ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Libia zapowiada wznowienie produkcji i eksportu ropy naftowej
21.09.2020r. 14:48

Dowódca Libijskiej Armii Narodowej (LNA), marszałek Khalifa Haftar zapowiedział wznowienie produkcji i eksportu ropy naftowej na terytoriach w Libii kontrolowanych przez LNA - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Podjęliśmy decyzję o wznowieniu produkcji i eksportu ropy. Robiąc to, staramy się zapobiegać wykorzystywaniu dochodów pochodzących z eksportu ropy do finansowania terroryzmu - powiedział Haftar, dodając, że dochody te powinny być rozdzielane sprawiedliwie.

Wydobycie ropy naftowej na większości pól w kraju faktycznie ustało na początku tego roku z powodu zablokowania portów przeładunkowych na wschodzie. Zatrzymanie produkcji, według szacunków National Oil Corporation (NOC), przyniosło Libii straty w wysokości prawie 10 mld dolarów.
21 sierpnia władze w Trypolisie ogłosiły natychmiastowe zawieszenie broni i wszystkich operacji wojskowych w republice. W oświadczeniu czytamy, że konieczne jest utworzenie strefy zdemilitaryzowanej w strategicznie ważnych libijskich miastach Sirte i Al-Jufra. Parlament poparł inicjatywę, wzywając do wycofania wszystkich obcych formacji z terytorium Libii, a także do wznowienia wydobycia ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Al-Jazeera , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 22.09.2020r. 11:45
Noo....zabrakło kasy na zakup broni ? , a poza tym kto go mianował marszałkiem....ten to musi być megalomanem -... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE