ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Realizacja strategii wodorowej Niemiec może prowadzić do nadmiernej eksploatacji zasobów Afryki i Bliskiego Wschodu
22.09.2020r. 07:41

Niemcy chcą osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku między innymi dzięki wodorowi, którego rozwój został opisany w strategii rządowej z 2020 roku. Jej realizacja zagraża jednak nowym kolonializmem, bo może prowadzić do nadmiernej eksploatacji zasobów Afryki i Bliskiego Wschodu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Frankfurter Rundschau publikuje komentarz Evy-Marii Schreiber, która ostrzega, że plan Niemiec stanięcia w awangardzie rewolucji wodoru, który ma być "ropą naftową XXI wieku" może zostać ufundowany kosztem krajów, z których Niemcy będą importować to paliwo. Rząd federalny przewiduje, że będzie musiał realizować 80-90 procent zapotrzebowania na to paliwo z importu, przede wszystkim z Afryki. Niemcy chcą zapewnić krajom afrykańskim technologię, która pozwoli im eksportować wodór. Oznacza to, że te państwa, w których panuje wysoki poziom ubóstwa energetycznego, będą zachęcane do przeznaczania ograniczonych mocy wytwórczych do produkcji paliwa potrzebnego Niemcom zamiast walki z tym ubóstwem. Przykładem może być Demokratyczna Republika Konga, która jest kuszona przez Berlin perspektywą przystosowania elektrowni wodnej na rzecz Kongo do produkcji wodoru bez oglądania się na ryzyko dewastacji środowiska oraz pozbawienia energii z tego obiektu ludności lokalnej.
- Niemcy muszą znacząco ograniczyć własne ambicje energetyczne, aby nie stworzyć nowego kolonializmu energetycznego. Jeżeli chcemy autentycznego przeobrażenia naszego społeczeństwa w kierunku zrównoważonym, musimy zmienić własny system ekonomiczny i relacje z resztą świata - czytamy w cytowanym przez BiznesAlert.pl Frankfurter Rundschau.
Frankfurter Rundschau , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Socyal 22.09.2020r. 08:02
Jakiś dziwny ekspert. Jeśli Niemcy będą importować z Afryki to Afryka będzie bogata a Niemcy biedne. Chiny zbiedniały... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 22-09-2020r. 10:01 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE