ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA zapowiada powstanie koalicji przeciwko gazociągowi Nord Stream 2
22.09.2020r. 07:45

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo udzielił wywiadu niemieckiemu Bildowi, w którym zapowiada powstanie koalicji przeciwko gazociągowi Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Mówił o sankcjach wobec Iranu, które mają odciąć reżim Ajatollahów od petrodolarów. - Niemiecki biznes zrozumie ryzyko i będzie działać w zgodzie z rezolucjami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ten kraj prowadził kampanie morderstw w Europie. Rząd niemiecki mówi nam, że zgadza się i nie chce by Iran sprzedawał i kupował broń, ale nie przedstawia żadnego planu zapobiegawczego. USA będą przewodzić, USA podejmą właściwą decyzję, moralną decyzję - zapowiedział Pompeo.

- USA wierzą, że Nord Stream 2 stwarza ryzyko uzależnienia Europy od gazu z Rosji i zagraża Ukrainie, a jest to sprawa, na której wielu Niemcom bardzo zależy. Mamy nadzieję, że gazociąg Nord Stream 2 nie zostanie ukończony, pracujemy nad budową koalicji, która nie dopuści do jego realizacji. Mamy nadzieję, że rząd niemiecki zacznie patrzeć na niego w ten sposób, czy to przez to co stało się Aleksiejowi Nawalnemu, czy to przez realne implikacje z zakresu bezpieczeństwa, które płyną z zależności od gazu rosyjskiego - powiedział Pompeo gazecie Bild.
Sekretarz nie wymienił z nazwy krajów, które mogłyby wejść do koalicji przeciwko Nord Stream 2. Wśród najgorętszych krytyków tej inwestycji są Polska, kraje bałtyckie i inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Jednak krytyka płynie pod jego adresem także z Danii czy Francji. Amerykanie wprowadzili już sankcje wobec Nord Stream 2 i planują je poszerzyć o rozwiązania, które mogą uniemożliwić wykorzystanie tej magistrali - przypomina BiznesAlert.pl.
Die Bild , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE