ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruskie ministerstwo finansów przygotowało plan spłaty zadłużenia dotyczące Gazpromu
22.09.2020r. 10:43

Białoruski dług w wysokości 330 mln dolarów zostanie spłacony z pożyczki z Euroazjatyckiego Funduszu Stabilizacji i Rozwoju w wysokości 500 mld dolarów. Kredyt jest częścią większego rosyjskiego pakietu kredytowego opiewającego na 1,5 mld dolarów - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Planuje się, że po wpłynięciu środków z EFZR na konto ministerstwa finansów, środki w pierwszej kolejności zostaną przekazane regionalnym spółkom gazowniczym proporcjonalnie do wielkości ich zadłużenia. Potem spółki dostarczające gaz przekażą środki do spółki zależnej Gazpromu, Gazprom Transgaz Białoruś, która dokona ostatecznego rozliczenia z dostawcą rosyjskim - poinformowała Irina Komar, sekretarz prasowy ministerstwa finansów.
Kryzys zadłużenia pojawił się pod koniec maja. Początkowo dług miał wynosić nieco ponad 100 mln dolarów. Z każdym miesiącem kwota jednak wzrastała do poziomu obecnych prawie 330 mln dolarów. Białorusini na początku zaprzeczali jakiemukolwiek długowi, później twierdzili, że problem wynika z pogorszenia jakości gazu rosyjskiego jeśli chodzi o jego kaloryczności - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE