ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Organizacja zrzeszająca ubezpieczycieli z branży morskiej odradza angażowanie się w Nord Stream 2
22.09.2020r. 10:53

Międzynarodowa organizacja zrzeszająca największych na świecie ubezpieczycieli z branży morskiej International Group P&I Club wydała ostrzeżenie przed ubezpieczaniem i reasekuracją aktywności związanych z budową gazociągu Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

IGP&I jest stowarzyszeniem trzynastu największych firm ubezpieczeniowych branży morskiej. Firmy te odpowiadają za ubezpieczenia 90 procent globalnego tonażu morskiego.

W oświadczeniu wydanym przez członków można przeczytać, że zastosowanie amerykańskich sankcji zarówno w ramach CAATSA (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act) jak i PEESA (Protecting Europe's Energy Security Act) poważnie zagraża firmom ubezpieczeniowym, które podejmą się działań ubezpieczeniowych lub reasekuracyjnych wobec projektu Nord Stream 2.
- Przypomina się członkom stowarzyszenia, że nie powinni podejmować żadnej aktywności, która naraża pozostałych członków stowarzyszenia na ryzyko sankcji. Klub nie zamierza podejmować żadnych aktywności handlowych w odniesieniu do tych dwóch projektów ze względu na bezpośrednie zagrożenie sankcjami wobec projektów Nord Stream 2 i Turkish Stream - brzmi konkluzja oświadczenia.

Według klubu, największe zagrożenie dla armatorów i ubezpieczycieli może nieść znowelizowana ustawa PEESA, która nie zawiera w swoich zapisach granicznych wartości kontraktów, od których sankcje miałyby znaleźć zastosowanie. Zarówno CAATSA jak i PEESA przewidują pełen zakres restrykcji wobec podmiotów zajmujących się dzierżawą, sprzedażą, wypożyczeniem statków przeznaczonych do budowy gazociągu Nord Stream 2, jak również wobec firm zajmujących się ubezpieczeniem i reasekuracją tego projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
IGP&I , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE