ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cztery nowe zakażenia koronawirusem w śląskich kopalina, przybyło dziewięciu ozdrowieńców
22.09.2020r. 11:02

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano cztery nowe zakażenia koronawirusem wśród górników, przybyło też dziewięciu ozdrowieńców - wynika z wtorkowych danych spółek węglowych.

Obecnie z COVID-19 zmaga się 48 górników: 35 w Polskiej Grupie Górniczej i 13 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała prawie 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 206 pracowników tej spółki (98,9 proc.) z 3 241 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 35 osób. Od poniedziałku w spółce przybyły cztery nowe zakażenia, a kolejnych pięciu górników uznano za ozdrowieńców. 54 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła we wtorek 4 146 (od tygodnia w spółce nie przybyło nowych przypadków infekcji), z których 4 133 osoby (blisko 99,7 proc.) jest już wyleczonych; od poniedziałku przybyło czterech ozdrowieńców. Nadal choruje 13 pracowników. Na kwarantannie jest dziewięciu górników z JSW.

Łącznie, według wtorkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 275 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 227 osób, czyli 99,4 proc. wszystkich zakażonych.
W kopalniach: Bobrek w Bytomiu (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli wszyscy zakażeni wcześniej górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - we wtorek liczba osób zakażonych wynosiła 21 732 - o 72 więcej niż w poniedziałek. Od początku epidemii zmarło w regionie 527 osób z COVID-19 - we wtorek poinformowano o dwóch kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało niespełna 94,2 proc. wszystkich zakażonych (20 467 osób) - we wtorek w regionie przybyło kolejnych 55 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas blisko 367,8 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 189 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE