ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Doradca chińskiego rządu: poczynimy więcej zobowiązań klimatycznych
22.09.2020r. 11:16

Chiny obiecają, że "zrobią więcej", by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w ramach nowych zobowiązań klimatycznych, które mają zostać przekazane ONZ przed końcem roku - powiedział we wtorek główny doradca chińskiego rządu ws. zmian klimatu Xie Zhenhua.

Chiny, które emitują więcej gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny kraj świata, "dostarczą plany, że zrobią więcej do 2050 roku" - powiedział Xie podczas prowadzonej online rozmowy z były premierem Australii Kevinem Ruddem.

"Chiny zdecydowanie wyznaczą bardzo ambitny cel obniżania emisji" - zaznaczył Xie, który przewodził chińskiej delegacji podczas światowych negocjacji klimatycznych w latach 2017-2018.

Chińskie władze kończą obecnie prace nad nowym planem pięcioletnim, który określi najbliższe cele związane z odchodzeniem od węgla. Rozważają również cele klimatyczne na 2050 rok, w tym być może termin osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla - podała agencja Reutera.
W ramach paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku kraje zachęcane są do powiększania swoich zobowiązań w zakresie walki ze zmianami klimatu. Według obecnych zobowiązań łączne emisje gazów cieplarnianych Chin mają osiągnąć szczyt "około 2030 roku", ale UE prosiła Pekin, by przesunął tę datę na rok 2025.

Chiny nie ujawniły szczegółów na temat swoich celów klimatycznych na lata 2021-2025. Działacze wyrażali jednak obawy, że Pekin może wycofać się ze swoich zobowiązań. Chińskie władze zatwierdzają obecnie więcej projektów związanych z elektrowniami węglowymi, by ożywić gospodarkę, w którą uderzyła pandemia Covid-19 i napięcia w relacjach handlowych z USA.

Xie podkreślił, że zużycie węgla w Chinach, które przyczynia się do ocieplenia klimatu i zanieczyszczenia powietrza, ustabilizowało się w 2013 roku i prawdopodobnie nie będzie już rosło. Zapewnił, że w planie pięcioletnim Chiny określą stanowcze środki na rzecz redukcji zużycia węgla i kontroli produkcji energii elektrycznej z tego paliwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE