ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła inauguruje program edukacyjny dla dzieci - Przygody Kota Ciepłosława
22.09.2020r. 11:48

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, zainaugurowała nowy program edukacyjny pn. Przygody Kota Ciepłosława, skierowany dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Celem programu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd się bierze energia elektryczna. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

PGE Energia Ciepła, jako największa firma na rynku ciepła i jednocześnie lider sektora ciepłowniczego, prowadzi i planuje szereg inwestycji prośrodowiskowych, które przyniosą korzyści dla poprawy jakości powietrza, a co za tym idzie dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców miast w których ma aktywa. Jednocześnie spółka angażuje się w projekty ukierunkowane na edukację dzieci i młodzieży. 21 września PGE Energia Ciepła zainaugurowała nowy program edukacyjny pn. Przygody Kota Ciepłosława. Program, który spełnia wymagania podstawy programowej, skierowany jest do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Tytułowy bohater, Kot Ciepłosław, w ciekawy i przystępny sposób będzie przekazywał wiedzę dzieciom z zakresu produkcji energii elektrycznej i ciepła, a także uczył jak je oszczędzać i dbać o środowisko.

- PGE Energia Ciepła jest największą firmą na rynku ciepła w Polsce, wdrażającą i promującą proekologiczne postawy i inicjatywy. To mobilizuje nas do angażowania się w projekty edukacyjne. Rozpoczynając nowy program edukacyjny Przygody Kota Ciepłosława, mamy zamiar przekazywać wiedzę o środowisku najmłodszym uczniom szkół podstawowych. Ta wiedza zaprocentuje większą świadomością ekologiczną i dbałością o środowisko - mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.

Program edukacyjny Przygody Kota Ciepłosława

W ramach programu edukacyjnego sympatyczny bohater - Kot Ciepłosław - specjalista od ciepła i ekologii - w interesujący sposób przekaże wiedzę o tym, jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji, która polega na jednoczesnej produkcji ciepła i energii elektrycznej i jak ciepło dociera do domowego kaloryfera. Poszerzy wiedzę zarówno dzieci, jak i rodziców na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz sposobów ich oszczędzania. W stworzonym przez PGE Energia Ciepła programie pokazane zostaną zalety i przewaga ekologiczna ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.

Program spełnia wymagania podstawy programowej i dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych, może być prowadzony w ramach lekcji z informatyki w klasach 1-3. W ramach programu przygotowane zostały scenariusze zajęć, którymi nauczyciele z łatwością posłużą się, aby przeprowadzić ciekawe lekcje. Będą one dostępne dla dzieci w szkole oraz w domu. Hybrydowość projektu, czyli możliwość jego realizacji stacjonarnie i zdalnie, to odpowiedź PGE Energii Ciepła na sytuację w szkolnictwie związaną z pandemią.

Bohaterami programu są Kot Ciepłosław - przewodnik i ekspert od ciepła, Pstryczek Elektryczek i Felka Kaloryfelka - jego przyjaciele i asystenci, którzy pomogą wyjaśnić najtrudniejsze zagadnienia w prosty i praktyczny sposób.

Świat Kota Ciepłosława odkryjemy na www.kotcieploslaw.pl. Na stronie znajdą się wszelkie informacje i ciekawostki, a także materiały dla nauczycieli, rodziców i dzieci.

Rekrutacja do programu:

Rekrutacja do programu edukacyjnego Przygody Kota Ciepłosława trwa od 21 września do 8 października. Wystarczy wejść na stronę www.kotcieploslaw.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Dla pierwszych 100 szkół zgłoszonych do programu wysłane zostaną gadżety związane z Kotem Ciepłosławem.Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie przygotowany został kreatywny konkurs. Zadaniem będzie stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława o tematyce związanej z ciepłem. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: 5000 zł dla zwycięskiej szkoły, laptop dla nauczyciela zwycięskiej klasy, 13 wycieczek edukacyjnych do elektrociepłowni należących do PGE Energia Ciepła.

Patronat nad programem edukacyjnym Przygody Kota Ciepłosława objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE