ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Turcja i Grecja zapewniają, że są gotowe do rozmów
22.09.2020r. 16:19

Turcja i Grecja oświadczyły we wtorek, że są gotowe do wznowienia wstępnych rozmów w celu rozwiązania sporu dotyczącego roszczeń obu krajów do wschodnich rejonów Morza Śródziemnego - poinformowały w komunikacie służby prasowe prezydenta Turcji.

Komunikat pojawił się po wideokonferencji, którą odbył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan z niemiecką kanclerz Angelą Merkel i przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem. Podczas rozmowy tej Erdogan podkreślił, że obustronne dążenie do dialogu powinno zostać utrzymane dzięki wzajemnym krokom w tym kierunku.

Erdogan wyraził również nadzieję, że szczyt Unii Europejskiej w dniach 24-25 września "nada nowy impuls stosunkom między Turcją a UE". Wyjaśnił, że ma na myśli podjęcie kroków w celu zaktualizowania unii celnej między obiema stronami, ruchu bezwizowego i migracji.
Należące do NATO Grecję i Turcję dzieli od tygodni przybierający na sile spór. Ateny oskarżają Ankarę o łamanie prawa międzynarodowego poprzez dokonywanie próbnych wierceń w pobliżu greckich wysp. Turcja odpiera te zarzuty, twierdząc, że prace badawcze w celu potwierdzenia użyteczności złóż odbywają się na jej własnej części szelfu kontynentalnego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE