ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sąd Apelacyjny oddalił skargę ECSW o uchylenie wyroku dot. zapłaty na rzecz Abener 333,79 mln
22.09.2020r. 16:57

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie oddalił skargę Elektrociepłowni Stalowa Wola (ECSW) o uchylenie wyroku, na mocy którego ECSW została zobowiązana do zapłaty na rzecz Abener 333,79 mln zł z odsetkami ustawowymi za opóźnienie oraz kosztami postępowania arbitrażowego - podały spółki PGNiG i Tauron w komunikatach.

Spółki podały, że powzięły informację o wydaniu 22 września 2020 r. przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wyroku o oddaleniu skargi Elektrociepłowni Stalowa Wola o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej z 25 kwietnia 2019 r. Na mocy orzeczenia Sądu Arbitrażowego ECSW została zobowiązana do zapłaty na rzecz Abener Energia kwoty 333 mln 793 tys. 359,31 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie oraz kosztami postępowania arbitrażowego.

Jak wyjaśniono, postępowanie przed Sądem Arbitrażowym dotyczyło roszczenia o zapłatę, o ustalenie stosunku prawnego oraz o zobowiązanie do złożenia oświadczenia woli w związku z rozwiązanym kontraktem zawartym pomiędzy Abener Energia (generalny wykonawca) i ECSW (zamawiający) na budowę bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli.

Tauron podał, że przed stwierdzeniem wykonalności wyroku Sądu Arbitrażowego, ECSW dokona analizy i podejmie środki oraz skorzysta z przysługujących jej praw w celu ograniczenia negatywnego wpływu powyższego wyroku na sytuację finansową ECSW.
"(...) przed stwierdzeniem wykonalności wyroku Sądu Arbitrażowego, ECSW podejmie działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu powyższego wyroku na sytuację finansową ECSW" - poinformowałoPGNiG.

Zaznaczono, że od wyroku Sądu Apelacyjnego przysługuje skarga kasacyjna.

Tauron posiada, pośrednio poprzez spółkę zależną TAURON Wytwarzanie, 50 proc. akcji w kapitale zakładowym ECSW. Natomiast PGNiG posiada, pośrednio poprzez spółkę zależną PGNiG Termika, 50 proc. akcji w kapitale zakładowym ECSW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE