ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Powołano śródziemnomorski sojusz gazowy
23.09.2020r. 07:55

Ministrowie energetyki krajów regionu podpisało kartę Forum Gazowego Wschodniego Morza Śródziemnego o współpracy przy eksploatacji złóż - czytamy w BiznesAlert.pl.

Konferencja online zorganizowana przez Egipt skupiła przedstawicieli Autonomii Palestyńskiej, Cypru, Grecji, Izraela, Jordanii oraz Włoch. Obserwowali ją ambasadorowie Francji, USA i Unii Europejskiej. Forum (East Med Gas Forum - EMGF) zostało powołane przez ministrów energetyki Izraela i Egiptu po odkryciu złóż gazu na wodach izraelskich. Te połączone z zasobami Cypru mogą posłużyć rozwojowi współpracy energetycznej oraz pogłębienia dialogu politycznego w regionie.

Podpisanie karty Forum Gazowego Wschodniego Morza Śródziemnego to formalne potwierdzenie utworzenia takiej organizacji międzynarodowej. Deklaracja sygnatariuszy głosi, że ma ona służyć systematycznemu dialogowi politycznemu na temat gazu ziemnego, który ma doprowadzić do rozwoju regionalnego rynku tego paliwa oraz pełnego wykorzystania zasobów z korzyścią dla obywateli krajów zaangażowanych w ten proces. Izrael pragnie na początek uruchomić dostawy gazu do Egiptu i Jordanii. Trwają rozmowy o gazociągu EastMed wspieranym przez Komisję Europejską, który dostarczyłby gaz z Morza Śródziemnego do Grecji i Włoch.
Podpisanie karty śródziemnomorskiej odbyło się w cieniu sporu Turcji i Grecji o wody terytorialne Morza Śródziemnego i surowce znajdujące się pod nimi. Turcy wiercą w poszukiwaniu surowców w pobliżu wysp greckich. Mediacja kanclerz Niemiec Angeli Merkel i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela doprowadziła do deklaracji Turków i Greków o woli wznowienia rozmów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Al-Monitor , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE