ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższa produkcja węgla w sierpniu
23.09.2020r. 10:18

Produkcja węgla kamiennego w sierpniu spadła o 15,8 proc., a brunatnego o 1,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - podał Główny Urząd Statystyczny.

Produkcja węgla kamiennego w sierpniu spadła o 15,8 proc., po spadku o 5,7 proc. rdr w lipcu i wyniosła 4.243 tys. ton. W porównaniu do lipca produkcja węgla spadła o 15,3 proc. W okresie styczeń-sierpień produkcja spadła o 13,3 proc. rdr do 35.789 tys. ton.
Produkcja węgla brunatnego w sierpniu spadła o 1,8 proc. rdr, po spadku o 9,9 proc. lipcu i wyniosła 4.157 tys. ton. W porównaniu do lipca produkcja węgla brunatnego wzrosła o 8,6 proc. W okresie styczeń-sierpień produkcja spadła o 12,2 proc. rdr do 30.407 tys. ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 23.09.2020r. 11:48
W sierpniu wydobycie węgla było niższe o 16% a związk i jeszcze sabotują produkcję strajkiem. Więc znowu zabraknie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE