ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sześć nowych zakażeń koronawirusem w śląskich kopalniach, przybyło ośmiu ozdrowieńców
23.09.2020r. 11:05

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano sześć nowych zakażeń koronawirusem wśród górników, przybyło też ośmiu ozdrowieńców - wynika ze środowych danych spółek węglowych.

Obecnie z COVID-19 zmaga się 46 górników: 36 w Polskiej Grupie Górniczej i 10 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała prawie 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 211 pracowników tej spółki (blisko 98,9 proc.) z 3 247 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 36 osób. Od wtorku w spółce przybyło sześć nowych zakażeń, a kolejnych pięciu górników uznano za ozdrowieńców. 60 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w środę 4 146 (od ponad tygodnia w spółce nie przybyło nowych przypadków infekcji), z których 4 136 osób (ponad 99,7 proc.) jest już wyleczonych; od wtorku przybyło trzech ozdrowieńców. Nadal choruje 10 pracowników. Na kwarantannie jest siedmiu górników z JSW.

Łącznie, według środowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 281 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 235 osób, czyli 99,4 proc. wszystkich zakażonych.
W kopalniach: Bobrek w Bytomiu (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli wszyscy zakażeni wcześniej górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w środę liczba osób zakażonych wynosiła 21 814 - o 82 więcej niż we wtorek. Od początku epidemii zmarło w regionie 530 osób z COVID-19 - w środę poinformowano o trzech kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało ponad 94,2 proc. wszystkich zakażonych (20 562 osoby) - w środę w regionie przybyło kolejnych 95 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 369,5 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowane są obecnie 192 osoby z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE