ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szef związku zawodowego: kierownictwo kopalń na Ukrainie zastrasza strajkujących górników
23.09.2020r. 11:41

Pogarsza się stan zdrowia górników w Krzywym Rogu na Ukrainie, którzy od trzech tygodni nie wyjeżdżają na powierzchnię. Kierownictwo kopalń zastrasza strajkujących i wywiera na nich presję psychologiczną - oznajmił szef Niezależnego Związku Zawodowego Górników Ukrainy Mychajło Wołynec.

W ramach strajku w czterech kopalniach rudy żelaza pod ziemią pozostaje 121 górników. Jak podkreślił w środę Wołynec, strajk jest kontynuowany "mimo zastraszania i psychologicznej presji ze strony kierownictwa".

Zaznaczył też, że w związku z podwyższoną wilgotnością pogarsza się stan zdrowia strajkujących pod ziemią. Dodał, że strajk trwa mimo "ignorowania humanitarnej katastrofy ze strony najwyższego kierownictwa państwa".

W poniedziałek pod ziemią pozostawało 149 górników.
W Kijowie i Krzywym Rogu organizowane są akcje poparcia dla strajkujących, którzy domagają się polepszenia warunków pracy, w tym podwyższenia minimalnego wynagrodzenia do 1000 euro - podała ukraińska redakcja Radia Swoboda. Zwracają się też do administracji o to, by osoby, biorące udział w strajku, nie były prześladowane.

W związku z sytuacją w zakładach ukraiński premier Denys Szmyhal polecił szefowi dniepropietrowskiej obwodowej administracji państwowej zainicjowanie dialogu między kierownictwem Krzyworoskiego Kombinatu Rud Żelaza, w skład którego wchodzą te kopalnie, i jego pracownikami.

W ubiegłym tygodniu przedsiębiorstwo wydało oświadczenie, w którym stwierdzono, że górnicy "zgodnie z własną decyzją i naruszając harmonogram pracy" pozostają pod ziemią i nie przekazali administracji w sposób oficjalny swoich żądań, ani nie wyznaczyli przedstawicieli do negocjacji. Według kombinatu działania protestujących nie kwalifikują się do uznania jako strajk.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE