ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nowości od Enei w projekcie na rzecz bezpieczeństwa seniorów
23.09.2020r. 12:47

Enea zaprasza seniorów oraz wielopokoleniowe rodziny do projektu "Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie". Już po raz trzeci Fundacja Enea wraz ze Stowarzyszeniem My 50+ będą edukować w zakresie bezpieczeństwa oraz świadomości konsumenckiej. Tegoroczną nowością jest TeleRada - bezpłatna infolinia, na której będą dyżurować eksperci, m.in. lekarz, prawnik czy dietetyk.

Realizowany od 2018 r. projekt zmienia swoją formułę. Ze względów bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie wszystkich uczestników, w miejsce dotychczasowych wydarzeń i bezpośrednich spotkań pojawią się webinary oraz wirtualne spotkania. Powstaną eksperckie poradniki pod patronatem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Nowością jest bezpłatna infolinia, na której dyżury będą pełnić eksperci z różnych dziedzin.

- Fundacja Enea aktywnie włączyła się w działania na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do tej pory przekazaliśmy ponad 4 mln zł na walkę z wirusem, wspierając instytucje medyczne i służby sanitarne, inicjujemy programy społeczne i działania charytatywne. Cieszymy się, że założenia naszego senioralnego projektu również udało się dostosować do obecnych, trudnych realiów, zapewniając bezpieczeństwo jego uczestnikom i gwarantując wysoki poziom merytoryczny i dostępność projektu - podkreśla Agata Goor z Fundacji Enea.

Pod numerem telefonu 800 805 605 porad eksperckich będą udzielać: dietetyk, prawnik, pracownik socjalny, rzecznik konsumentów, lekarz i farmakolog. Z infolinii TeleRada będzie można korzystać w wyznaczonych godzinach przez pięć dni w tygodniu. W poniedziałki porad będzie udzielał specjalista żywienia, który udzieli cennych wskazówek jak zdrowo się odżywiać i jaką dietę stosować w różnego rodzaju schorzeniach. We wtorek przy telefonie dyżurować będą prawnicy, u których można zasięgnąć porady dotyczącej prawa, od spadkowego do mieszkaniowego, po cywilne. Środa to dyżur specjalisty w zakresie pomocy socjalnej. Tego dnia można pytać o zasiłki i pomoc socjalną, wnioski dotyczące opieki społecznej i wsparcie rzeczowe od samorządu. W czwartki przy telefonie będą dyżurować eksperci z biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Poznaniu, którzy pomogą rozwiązać problemy związane z reklamacjami i wszelkimi zagadnieniami związanymi z podpisywaniem umów konsumenckich. Z kolei piątkowe poradnictwo prowadzone przez lekarza i farmakologa będzie kontynuacją projektu, prowadzonego przez studentów medycyny i farmacji z nauczycielami akademickimi z Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Serdecznie zachęcam do korzystania z możliwości kontaktu z naszymi ekspertami za pośrednictwem infolinii TeleRada. To bezpieczny sposób kontaktu bez wychodzenia z domu, wiarygodne źródło wiedzy i rzetelna pomoc w rozwiązywaniu problemów - mówi Anna Dolska, prezes Zarządu Stowarzyszenia My 50+, koordynatorka projektu.

Tylko w ubiegłym roku podczas około 100 godzin warsztatowych w projekcie "Enea dla pokoleń" wzięło udział ponad 2830 uczestników. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły na stronie https://www.enea.pl/fundacja/enea-dla-pokolen oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia My 50+ http://my60plus.pl/enea-dla-pokolen-wspolnie-o-bezpieczenstwie/.

Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE