ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sejm Litwy przyjął rezolucję wzywającą do wstrzymania budowy elektrowni jądrowej na Białorusi
23.09.2020r. 14:02

Sejm Litwy przyjął we wtorek rezolucję, w której stwierdzono, że kończąca się obecnie budowa elektrowni jądrowej Ostrowiec na Białorusi zagraża bezpieczeństwu jądrowemu całej Europy. W wyniku niestabilności politycznej, dalsze prace nad uruchomieniem elektrowni powinny być natychmiast przerwane - czytamy w BiznesAlert.pl.

Autorzy rezolucji wzywają Sejm do zwrócenia się do Europejskiej Grupy Regulatorów Bezpieczeństwa Jądrowego (ENSREG) i wezwanie do podjęcie działań zmierzających do wstrzymania uruchomienia reaktorów elektrowni w Ostrowcu do czasu rozwiązania wątpliwości związanych z bezpieczeństwem obiektu.

Planowane jest także nakłonienie społeczeństwa rosyjskiego oraz specjalistów od energii jądrowej do wywarcia wpływu na instytucje ich kraju w celu wstrzymania uruchomienia zakładu i tym samym zmniejszenia ryzyka katastrofy jądrowej.
W rezolucji zostało wyrażone również zaniepokojenie prześladowaniami osób publicznych na Białorusi, które domagają się rzetelnego zbadania kwestii bezpieczeństwa związanych z budową elektrowni jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baltic-course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 24.09.2020r. 08:22
Sejm Litwy może równie dobrze uchwalać rezolucje o malowaniu Księżyca.... Jedyne co Sejm Litwy może zrobić to przyspieszenie odłączenia się od ruskiego systemu w sieci Ee- wtedy będą mieli gwarancję że żadna kwh prądu z Ostrowca do nich nie dotrze - mogą zrobić tyle i aż tyle. Tyle tylko czy stać ich na to ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE