ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz: Rząd chce wysłać pierwszą wersję Krajowego Planu Odbudowy do KE w drugiej połowie października
23.09.2020r. 14:42

Rząd chce wysłać pierwszą wersję Krajowego Planu Odbudowy do Komisji Europejskiej w drugiej połowie października - poinformowała podczas środowej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Środki mają trafić m.in. na transformację energetyczną i cyfryzację.

"Jesteśmy w stałym dialogu z Komisją Europejską. KE dopiero w ubiegłym tygodniu wysłała swoje wytyczne do co zasad finansowania poszczególnych projektów. Chcielibyśmy w drugiej połowie października móc wysłać pierwszą wersję naszego planu do KE" - powiedziała Emilewicz.

"Chcemy, aby wynegocjowane środki na wsparcie polskiej gospodarki zaczęły pracować w gospodarce już przyszłym roku. Mówimy o kwocie nieco ponad 60 mld euro, z czego 23 mld to dotacje, z których 8 proc. - jeśli się dobrze przygotujemy, będzie mogło trafić do polskiej gospodarki już w II kw. przyszłego roku" - dodała.

Emilewicz zaznaczyła, że środki w ramach Krajowego Planu Odbudowy mają trafić m.in. na transformację energetyczną i cyfryzację.

"Te środki mają po pierwsze zazielenić gospodarkę, przyspieszyć, pomóc nam w transformacji energetycznej. Z drugiej strony są one bardzo mocno cyfrowe - około 20 proc. wszystkich środków powinno przełożyć się na ucyfrowienie, zarówno polskiej administracji, jak i sektora prywatnego" - powiedziała.
"Nasze projekty to te związane z rozwojem energetyki odnawialnej, w sektorze prosumenckim, związane z udostępnianiem czystej i taniej energii dla odbiorców indywidualnych. To także projekty, które wpisują się w nową falę renowacji, która ma dotyczyć budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych w całej Europie. Wśród inwestycji, które chcielibyśmy, aby w Polsce się pojawiły są te, które wiążą się z bezpieczeństwem lekowym Polaków. Przygotowaliśmy projekt związany z budową w Polsce hubu biotechnologicznego" - dodała.

Wicepremier powiedziała, że MR chce poddać przygotowane projekty pod konsultacje społeczne.

"Krajowy Plan Odbudowy wymaga akceptacji, zrozumienia i przejęcia pałeczki przez społeczeństwo i przez sektora prywatny. W Ministerstwie Rozwoju przygotowaliśmy pakiet projektów, które będą stanowić część całego Krajowego Planu Odbudowy, poddajemy je pod konstruktywną krytykę i chcemy je skonsultować. Jesteśmy także otwarci na nowe propozycje" - powiedziała Emilewicz.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE