ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zakontraktował dodatkowe wolumeny na przesył gazu ukraińskim systemem przesyłowym
23.09.2020r. 15:05

Gazprom zarezerwował 21 września dodatkowe moce przesyłowe gazu przez terytorium Ukrainy w październiku. Jest do tego zobowiązany zgodnie z umową przesyłową podpisaną w grudniu 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

W umowie tranzytowej podpisanej pod koniec grudnia 2019 roku rosyjska firma zarezerwowała przepustowość Ukraińskiego systemu przesyłu w 2020 roku na wolumen 65 mld m sześc. gazu rocznie czyli 178 mln m sześc. na dobę. Wartości te nie sumują się jednak. Oznacza to, że w okresie, w którym Gazprom nie przesyłał 178 mln m sześc. przez Ukrainę, i tak był zmuszony płacić za zakontraktowaną wielkość. Natomiast w okresie spodziewanego ponadnormatywnego przesyłu gazu jest zmuszony do wykupywania dodatkowych wolumenów transportowych.

Gazprom może tego dokonywać w formie aukcji kwartalnych, miesięcznych oraz dziennych. Każda z tych opcji różni się pod względem ceny i każda daje Ukrainie dodatkowy przychód z tytułu przesyłu gazu.
Naftogaz nie podał dokładnych informacji o wolumenach.

Gazprom podpisując kontrakt z Ukrainą liczył, że w przyszłych latach będzie mógł porzucić Ukraiński system tranzytowy na rzecz przesyłu realizowanego przez gazociąg Nord Stream 2. Problemy związane z dokończeniem budowy powodują, że rosyjska spółka jest zmuszona do niekorzystnego rynkowo wykupu dodatkowych możliwości transportu swojego gazu na Zachód - czytamy w BiznesAlert.pl.
Naftogaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE