ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdaniem Financial Times porzucenie Nord Stream 2 wiązałoby się z koniecznością wypłaty rekompensat przez niemiecki rząd
24.09.2020r. 07:45

Financial Times przekonuje, że ewentualne porzucenie Nord Stream 2 zmusiłoby Niemcy do wypłaty rekompensat firmom zaangażowanym w projekt, jak niemiecki Uniper. Zdania na ten temat są jednak podzielone - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Rząd niemiecki musiałby prawdopodobnie przekazać miliardy w rekompensatach, jeśli zablokuje Nord Stream 2 - czytamy w FT. Gazeta przekonuje, że rząd Angeli Merkel będzie bronił tego projektu pomimo rosnącego sprzeciwu w parlamencie, w którym rośnie grono jego krytyków.
- Wielu lobbystów Gazpromu, po pojawieniu się pomysłów nałożenia sankcji europejskich na budowę Nord Stream 2, zaczęło tworzyć narrację o "śnieżnej kuli pozwów i finansowych roszczeń" ze strony Nord Stream 2 AG oraz wielu europejskich podwykonawców projektu, którzy utracą zlecenia warte setki milionów euro - pisał Alan Riley na łamach BiznesAlert.pl. Przypomina, że rekompensaty powinny być wpisane do umowy o współpracy finansowej firm europejskich z Gazpromem odpowiedzialnym za projekt za pośrednictwem spółki Nord Stream 2 AG. - szansa powodzenia wniosków o odszkodowania wobec państw nakładających sankcje, wykorzystując sądy w tych krajach, jest minimalna. Zaskarżenie UE zgodnie z zapisami KE również nie przyniesie Gazpromowi pozytywnego rezultatu - tłumaczył cytowany przez BiznesAlert.pl prawnik.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE