ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwa nowe zakażenia koronawirusem w śląskich kopalniach, przybyło ośmiu ozdrowieńców
24.09.2020r. 12:12

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano dwa nowe zakażenia koronawirusem wśród górników, przybyło też ośmiu ozdrowieńców - wynika z czwartkowych danych spółek węglowych.

Obecnie z COVID-19 zmaga się jeszcze 40 górników: 33 w Polskiej Grupie Górniczej i 7 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Niespełna półtora miesiąca temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała prawie 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 215 pracowników tej spółki (blisko 99 proc.) z 3 248 zakażonych od początku pandemii. W PGG chorują obecnie 33 osoby. Od środy w spółce przybyło jedno nowe zakażenie, a kolejnych czterech górników uznano za ozdrowieńców. 60 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w czwartek 4 147 (w kopalni Szczygłowice potwierdzono jeden nowy przypadek infekcji - pierwszy w JSW od ponad tygodnia), z których 4 140 osób (99,8 proc.) jest już wyleczonych; od środy przybyło czterech ozdrowieńców. Nadal choruje siedmiu pracowników. Na kwarantannie pozostaje sześciu górników z JSW.

Łącznie, według czwartkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 283 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiały 8 243 osoby, czyli ok. 99,5 proc. wszystkich zakażonych.
W kopalniach: Bobrek w Bytomiu (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli wszyscy zakażeni wcześniej górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w czwartek liczba osób zakażonych wynosiła 21 924 - o 110 więcej niż w środę. Od początku epidemii zmarły w regionie 534 osoby z COVID-19 - w czwartek poinformowano o czterech kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało niespełna 94,2 proc. wszystkich zakażonych (20 651 osób) - w czwartek w regionie przybyło kolejnych 89 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 372,3 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowane są obecnie 192 osoby z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE