ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KGHM i PGNiG podpisały dodatkowy kontrakt na dostawy gazu
24.09.2020r. 12:22

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększy dostawy gazu ziemnego dla KGHM Polska Miedź SA. Obie firmy podpisały dodatkowy kontrakt indywidualny do obowiązującej umowy ramowej.

PGNiG poszerzy dostawy gazu ziemnego dla KGHM o nowy punkt - Powierzchniową Stację Klimatyzacyjną w Kwielicach na Dolnym Śląsku. Zostanie ona oddana do użytku przez KGHM w 2021 roku. W ramach realizowanej inwestycji KGHM powstanie system rurociągów i podajników, którego zadaniem będzie m.in. odzysk ciepła dla celów gospodarki energetycznej spółki. Szacunkowa wartość kontraktu zwiększającego dostawy gazu ziemnego od PGNiG dla KGHM to ok. 190 mln zł.

- Jesteśmy dumni z poszerzenia współpracy z KGHM - jednym z największych producentów miedzi na świecie oraz naszym wieloletnim strategicznym klientem, który nieustannie rozwija swoją działalność. W ten sposób wspólnie wspieramy rozwój polskiej gospodarki - skomentował Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG.

- Naszą ambicją jest odpowiadanie na rosnące potrzeby i oczekiwania naszych kontrahentów, czego wyrazem jest podpisany dodatkowy kontrakt indywidualny pomiędzy PGNiG a KGHM oraz aneksy. Klienci PGNiG są naszym największym priorytetem, a ich zaufanie jest dla nas najcenniejsze. Gwarantujemy to, co kluczowe dla przedsiębiorstw produkcyjnych - atrakcyjną cenę oraz bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego - dodał Prezes PGNiG.
- Dzięki zapewnieniu paliwa gazowego dla Powierzchniowej Stacji Klimatyzacji w rejonie szybu GG-1 stwarzamy możliwość dostawy wody lodowej do wyrobisk górniczych zlokalizowanych na poziomie poniżej 1200 m w obszarze górniczym Głogów Głęboki Przemysłowy. Wprowadzona do umowy optymalizacja procesu zakupu gazu była dla KGHM priorytetem przy tak dużych ilościach gazu zużywanego w naszym procesie produkcyjnym - powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA. - Wartym podkreślenia jest okres negocjacji i wypracowania zapisów nowego kontraktu oraz aneksów do umowy ramowej i dziewięciu kontraktów indywidualnych, który przypadł na czas pandemii COVID-19. Pokazuje to doskonałe przygotowanie zarówno KGHM, jak i PGNiG do rozmów i negocjacji w trudnych warunkach biznesowych - dodał Marcin Chludziński.

Obie spółki wypracowały także dodatkowe mechanizmy optymalizacji procesu zakupu i sprzedaży surowca, które zostały wprowadzone w postaci aneksów do obowiązującej umowy oraz kontraktów indywidualnych, zawartych między PGNiG i KGHM 27 lipca 2017 roku. Podpisane wówczas porozumienia zakładają dostawy gazu ziemnego od PGNiG dla KGHM do 2033 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE