ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ustawa offshore została skierowana na Stały Komitet Rady Ministrów
25.09.2020r. 14:20

Współpraca w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce była głównym tematem wideokonferencji z sygnatariuszami listu intencyjnego podpisanego w tej sprawie w lipcu 2020 roku. Projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, nad którym pracuje intensywnie ministerstwo klimatu został skierowany na Stały Komitet Rady Ministrów i niebawem ma zostać przez niego rozpatrzony - czytamy w BiznesAlert.pl.

Otwierając spotkanie wiceminister klimatu Ireneusz Zyska zwrócił uwagę, że odbywa się ono w przypadający tego dnia Światowy Dzień Morza (World Maritime Day). Podkreślił, że data spotkania jest szczególnie związana z morską energetyką wiatrową jeszcze z innego, ważniejszego powodu.

Poinformował on, że projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, nad którym ministerstwo klimatu pracuje, został skierowany na Stały Komitet Rady Ministrów i niebawem ma zostać przez niego rozpatrzony. Przyznał, że projekt ten jest traktowany priorytetowo przez ministerstwo klimatu. - Pracujemy nad tym, aby projekt trafił jesienią do prac parlamentarnych, tak by wejście w życie przepisów było możliwe jeszcze w tym roku - dodał.

Wiceminister Zyska przypomniał również, że pierwszego lipca 2020 roku został podpisany list intencyjny, który zapoczątkował współpracę przy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

- Cieszymy się, że bardzo duża liczba podmiotów dołączyła do wypełniania postanowień listu i wyraziła tym samym wolę współpracy. Zachęcamy także inne podmioty, by dołączyły się do tej inicjatywy - podkreślił wiceminister Zyska.
Wiceminister zaznaczył, że dla uzyskania optymalnych rezultatów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz wzmocnienia korzyści największe znaczenie ma trójstronna współpraca rządu z przedstawicielami sektora, obecnymi i przyszłymi inwestorami oraz deweloperami, łańcuchem dostaw - przedsiębiorcami, którzy będą zaangażowani w przygotowanie, dostawy, realizację i eksploatację morskich farm wiatrowych.

Pełnomocnik rządu ds. OZE dodał również, że współpraca w zakresie morskiej energetyki wiatrowej będzie się odbywać poprzez uczestnictwo w pracach powołanych grup roboczych w celu podjęcia prac nad wypracowaniem, podpisaniem i realizacją umowy sektorowej "Polish Offshore Sector Deal", z uwzględnieniem interesów, praw i obowiązków uczestników porozumienia sektorowego.

Finalnym wynikiem tych prac będzie wypracowanie dokumentu umowy na wzór brytyjskiego Sector Deal uwzględniającego polskie uwarunkowania i kierunkującego rozwój branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE