ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Portugalii z powodu epidemii masowo przybywa wniosków o odroczenie opłat za energię
25.09.2020r. 15:45

Wraz z wybuchem epidemii koronawirusa w Portugalii drastycznie wzrosła liczba osób zadłużonych u głównego dostawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego, spółki EDP. Od marca średnio około 440 gospodarstw domowych dziennie wnioskuje o odroczenie spłaty rachunków za energię.

Jak oszacował w piątek dziennik "Jornal de Noticias", ze statystyk EDP wynika, że między marcem a sierpniem wpłynęło do tej spółki ponad 78 tys. wniosków dotyczących późniejszej spłaty rachunków.

Z danych EDP wynika, że w czasie epidemii Covid-19 liczba wniosków o odroczenie opłat za prąd i gaz wzrosła o 180 proc. w porównaniu z okresem marzec-sierpień 2019 r.

"Jornal de Noticias" wskazuje, że koronakryzys odcisnął jeszcze większe piętno na portugalskich firmach. Wskazał, że od marca do sierpnia 2020 r. aż 1400 spółek odroczyło spłatę zaległych rachunków za energię. W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. nastąpił więc wzrost o 400 proc.
Dziennik oszacował, że w okresie koronakryzysu gospodarstwom domowym i firmom z tego kraju udało się odroczyć spłatę rachunków na łączną kwotę 60 mln euro.

W czwartek rząd Portugalii ogłosił wydłużenie do września 2021 r. tymczasowej spłaty przez obywateli i firmy kredytów zaciągniętych w bankach działających w tym kraju. Zawieszenie zwrotu pożyczek nie dotyczy jednak kredytów konsumenckich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE