ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ostrów Wlkp. Ponad 300 gospodarstw skorzysta z bezzwrotnej dotacji na wymianę węglowych źródeł ciepła
26.09.2020r. 13:29

Jak poinformowało biuro prasowe ostrowskiego magistratu, miasto przeznaczy do końca roku dodatkowe 820 tys. złotych na wymianę węglowych źródeł ciepła, co pozwoli na wyeliminowanie kolejnych 126 lokali ogrzewanych w taki sposób. Z programu łącznie skorzysta 305 domostw.

Ostrów Wlkp. na 2020 r. zaplanował w budżecie miasta 1,4 mln złotych w ramach miejskiego programu dofinansowania wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła, ale kwota zostanie zwiększona do ponad 2 mln złotych.

"W tegorocznej edycji programu wpłynęły 233 wnioski dotyczące wymiany ogrzewania w domach jednorodzinnych i wszyscy ostrowianie otrzymają to dofinansowanie. Ale dodatkowo wpłynęły 72 wnioski dotyczące 126 mieszkań w zabudowie wielolokalowej. Kwota potrzebna do ich realizacji to 820 tys. złotych" - informuje prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Stąd - jak wyjaśnia prezydent - propozycja dotycząca zwiększenia środków finansowych programu o taką sumę. Podkreśliła, że dotacje są bezzwrotne.
"To inwestycja w zdrowie, czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Czyste powietrze, wolne od smogu, pyłów i śmieci spalanych w tradycyjnych piecach, to nasze priorytety" - zaznacza Klimek.

Ostrowskie władze realizują program od 2015 r. i do tej pory węglowe źródło ogrzewania na ekologiczne wymieniono w 1134 budynkach.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE