ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czy KE zgodzi się na 30 lat subsydiowania górnictwa?
28.09.2020r. 05:43

25 września działające na Śląsku związki zawodowe i delegacja rządowa podpisały porozumienie ws. zasad i tempa transformacji górnictwa. Eksperci zwracają jednak uwagę, że Komisja Europejska może nie zgodzić się na trwające 30 lat subsydiowanie wydobycia węgla kamiennego - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Sil 28.09.2020r. 07:36
Porozumienie nie dotyczy całego sektora węgla energetycznego lecz tylko PGG. Co z 2 kopalniami Tauronu, co z Bogdanką i co z 3 innymi prywatnymi kopalniami? Co z częścią energetyczną JSW, tam w 1/3 wydobycia też jest wegiel energetyczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eldo 28.09.2020r. 08:35
Przecież wiadomo ze to porozumienie to ruch czysto polityczny, zresztą nieźle rozegrany przez rząd. Związkowcy myśleli że ograli wszystkich... a wrzutka na koniec że porozumienie wejdzie w życie po akceptacji KE oznacza że guzik ugrali. Zgody KE nie będzie więc równie dobrze mogli tam ustalić po ferrari dla każdego i po domku nad jeziorem. A potem rząd rozłoży ręce i powie widzicie myśmy dobrze chcieli ale ta zła unia nam nie dała więc trzeba kopalnie zamykać wcześniej i zrealizuje pierwotny plan bo innej drogi nie ma. Nie ma popytu na taką ilość węgla w Polsce - są za to nierentowne kopalnie które nie mają złóż i je trzeba zamknąć żeby reszta mogła jako tako funkcjonować do 2040 roku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gornik 28.09.2020r. 08:45
A co a węglem brunatnym
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 28.09.2020r. 11:59
Ten układ jest mniej warty niż papier na którym zosta ł spisany. Nie będzie zgody UE na 30 letnie dopłaty do nierentownego górnictwa z najdroższym węglem na św iecie którego nikt nie chce kupić i którego już się kurzy na zwałach 15 mln t.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE