ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje - perspektywy popytu na paliwa wciąż niepewne
28.09.2020r. 08:05

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku tanieje o 1 proc. Perspektywy popytu na paliwa na świecie nadal są niepewne - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopa, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,82 USD, niżej o 1,07 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,50 USD za baryłkę, niżej o 0,98 proc.

Analitycy wskazują, że ceny ropy w IV kwartale mają ograniczone pole do zwyżek, ponieważ ożywienie globalnego popytu na paliwa spowalnia z powodu wprowadzanych nowych ograniczeń i restrykcji w wielu krajach, co związane jest z nasileniem się zachorowań na Covid-19.

Tymczasem od października wzrośnie eksport ropy z Iraku, który jest największym dostawcą surowca w OPEC po Arabii Saudyjskiej.

Więcej ropy na rynki paliw dociera z Libii, gdzie wygasa wojna domowa.

Libia prawie już potroiła produkcję ropy - do 250 tys. baryłek dziennie - podają źródła zbliżone do sprawy. Dostawy jeszcze wzrosną, gdy na tankowce zostanie załadowana ropa ze zbiorników magazynowych, co pozwoli na powiększenie wydobycia.
Eksperci Mercuria Energy Group oceniają, że światowe rynki ropy nie będą w stanie zaabsorbować rosnącej produkcji ropy, ponieważ pogarszają się perspektywy globalnego popytu.

Z kolei minister energii Rosji Aleksander Novak prognozuje, że globalny popyt na ropę w 2020 r. spadnie aż o 10 proc. w porównaniu do 2019 r.

"Struktura rynku jest w tej chwili słaba" - ocenia Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Główne gospodarki rozważają ponowne nakładanie ograniczeń w podróżowaniu, co byłoby głównym katalizatorem do spadków cen ropy" - dodaje.

W ub. tygodniu WTI na NYMEX staniała o 2,1 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE