ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja będzie chciała szybko wznowić wydobycie po zakończeniu porozumienia OPEC+
28.09.2020r. 08:05

Rosjanie zamierzają stworzyć grupę spółek specjalnego przeznaczenia, które utrzymają poziom odwiertów niezbędny do odbudowy wydobycia po zakończeniu porozumienia naftowego OPEC+ - czytamy w BiznesAlert.pl.

Te spółki składające się w 98 procentach z akcji firm wydobywczych i 2 procentach z akcji instytucji finansowych mają zorganizować finansowanie banków komercyjnych i prowadzić odwierty, które nie będą potem oddawane do pracy komercyjnej w celu wypełnienia zapisów porozumienia naftowego o ograniczeniu wydobycia w krajach OPEC+, w tym Rosji. W ten sposób Rosjanie będą mogli szybko wznowić wydobycie po zakończeniu układu i odbudowie zapotrzebowania na świecie. To spadło przez koronawirusa o ponad 100 mln baryłek dziennie do 70-80 mln baryłek globalnie.

Porozumienie naftowe OPEC+ obowiązuje do kwietnia 2022 roku. Rosja obniżyła w jego ramach wydobycie ropy o 2,5 mln baryłek dziennie do sierpnia 2020 roku. Zabezpieczenie nowych odwiertów, które nie będą dopuszczone do pracy komercyjnej, ma być sposobem na ocalenie miejsc pracy w sektorze wydobywczym szacowanych na około 150 tysięcy w 2019 roku. Rozwiązanie ma wejść w życie jeszcze w 2020 roku.
Ponadto Kreml ma dokonać odliczenia podatku od wydobycia producentom z produkcją ponad miliona ton ropy w 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiedomosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE