ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tepco może uruchomić elektrownię jądrową Kashiwazaki Kariwa w Japonii
28.09.2020r. 08:13

Japoński regulator jądrowy (Nuclear Regulation Authority, NRA) ogłosił 23 września, że koncern energetyczny Tokyo Electric Power Company (Tepco) jest w stanie bezpiecznie zarządzać elektrownią jądrową Kashiwazaki Kariwa, w oparciu o nowe, prawnie wiążące zasady bezpieczeństwa, które firma opracowała i zobowiązała się przestrzegać.

W nadchodzących miesiącach władze lokalne muszą jeszcze wydać zgodę na ponowne uruchomienie tej elektrowni składającej się z siedmiu bloków, zlokalizowanej w prefekturze Niigata w północno-zachodniej Japonii.

Elektrownia jądrowa Kashiwazaki Kariwa nie ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, które wywołało awarię Fukushima-Daiichi w 2011 r. Wszystkie reaktory były wyłączone z eksploatacji po trzęsieniu ziemi w 2007 r., które spowodowało uszkodzenia na terenie elektrowni, ale nie uszkodziło samych reaktorów.

Koncern Tepco przekazał w czerwcu, że koncentruje swoje zasoby na ponownym uruchomieniu nowszych bloków nr 6 i 7 w Kashiwazaki Kariwa, które rozpoczęły działalność komercyjną odpowiednio w 1996 i 1997 roku. Nie ogłosił natomiast konkretnych planów dotyczących tego, co zamierza zrobić ze starszymi pięcioma reaktorami znajdującymi się w obiekcie.

W 2017 r. japoński organ regulacji jądrowych zezwolił na ponowne uruchomienie bloków 6 i 7 na podstawie nowych przepisów ustanowionych w 2013 r. w odpowiedzi na awarię w Fukushima-Daiichi. Zbadano również zdolność Tepco do bezpiecznego zarządzania elektrownią.
Gazeta Asahi Shimbun poinformowała, że po kilku rundach spotkań z kierownictwem Tepco, NRA zapewniło, że firma będzie przestrzegać nowego siedmiopunktowego kodeksu bezpieczeństwa. Dokument ma charakter prawnie wiążący i nakłada na firmę odpowiedzialność za system bezpieczeństwa w obiekcie. Jeśli okaże się, że Tepco łamie te zasady, może zostać nakazane wstrzymanie pracy elektrowni.

Japonia posiada łącznie 62 energetyczne bloki jądrowe, ale wyłączyła wszystkie 42 reaktory, które działały po awarii Fukushima-Daiichi w 2011 r. Trzydzieści trzy jednostki mają licencję na eksploatację, chociaż przed powrotem jednostek do eksploatacji muszą one spełnić surowsze normy bezpieczeństwa.

Dziewięć jednostek, które wróciły do eksploatacji od czasu Fukushimy, to Sendai-1 i -2, Genkai-3 i -4, Ikata-3, Ohi-3 i -4 oraz Takahama-3 i -4. Jednak Sendai-1 i Sendai-2 zostały ponownie zamknięte na początku tego roku po niedotrzymaniu terminów poprawy systemów bezpieczeństwa.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Dermotywator 28.09.2020r. 09:22
To świat już nie "odchodzi od atomu".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 28.09.2020r. 11:34
Odchodzi choćby Niemcy i Francja.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 28.09.2020r. 14:40
Atomowcy z Tepco już pokazali co potrafią i złamali wszelkie zasady zdrowego rozsądku. Nikt normalny nie gra z tymi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE