ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF w Wielkiej Brytanii zainwestuje 50 mld funtów w technologie niskoemisyjne, w tym w energię jądrową
28.09.2020r. 08:16

EDF chce zainwestować 50 miliardów funtów w wytwarzanie niskoemisyjnej energii elektrycznej z energii jądrowej, wiatru i słońca w Wielkiej Brytanii, a projekt Hinkley Point C stanowi żywy obraz "ogromnych korzyści ekonomicznych", jakie przynosi nowa inwestycja jądrowa.

W raporcie przedstawiającym plany firmy dotyczące wspierania ambicji Wielkiej Brytanii w zakresie osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2050 r., zatytułowanym Our Plan for a Green Recovery francuskie państwowe przedsiębiorstwo energetyczne stwierdziło, że w produkcji energii elektrycznej będzie koncentrować się na nowych mocach jądrowych i źródłach odnawialnych. Stwierdzono, że są to najbardziej sprawdzone i opłacalne formy wytwarzania energii elektrycznej przy zerowej emisji w miejscu jej wytwarzania.

EDF stwierdził, że "mając na uwadze ożywienie gospodarcze po Covid-19, projekt Hinkley Point C w Somerset stanowi żywą ilustrację ogromnych korzyści ekonomicznych, jakie przynoszą nowe inwestycje jądrowe". "Ostatnie dane pokazują, że projekt umożliwił zasilenie ponad 1100 firm na południowym zachodzie kwotą 1,7 mld funtów i w trakcie jego realizacji utworzono ponad 10 000 miejsc pracy".

EDF Energy, brytyjski oddział EDF, buduje dwa bloki EPR generacji III o mocy 1600 MWe w Hinkley Point C. Zaspokoją one 7% zapotrzebowania Wielkiej Brytanii na energię elektryczną. Prace na miejscu trwają od momentu podpisania ostatecznej umowy w sprawie projektu we wrześniu 2016 r. przez EDF, chiński koncern CGN i rząd Wielkiej Brytanii.
We wrześniu 2019 roku EDF podwyższył koszt ukończenia Hinkley Point C do 21,5-22,5 mld GBP, co oznacza wzrost o 1,9 mld GBP do 2,9 mld GBP w porównaniu z poprzednimi szacunkami.

EDF oświadczył również, że zamierza kontynuować plany budowy EJ Sizewell C, powielając korzyści płynące z Hinkley we wschodniej Anglii. W maju złożył wniosek o budowę dwóch nowych jednostek EPR w lokalizacji Sizewell C.

Sizewell C znajduje się na północ od swojej siostrzanej elektrowni Sizewell B na wybrzeżu Suffolk. EDF szacuje, że budowa dwóch bloków Sizewell C zajmie od 10 do 12 lat od uzyskaniu pozwolenia na budowę.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: król picu 28.09.2020r. 10:46
EDF ma swoje gigantyczne potrzeby odnowienia/przedłużenia życia swojej floty 50 reaktorów jądrowych we Francji w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 28.09.2020r. 11:32
Te ogromne korzyści z inwestowania w elektrownię jądr ową HP to jest pewnie wzrost kosztów jej budowy o 1,9 -2,9 mld... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE