ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Spokojny początek tygodnia na rynku ropy naftowej
28.09.2020r. 10:03

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczynają dzisiejszą sesję spokojnie. Cena ropy WTI porusza się tuż poniżej poziomu 40 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent oscylują w okolicach 42 USD za baryłkę. W obu przypadkach, są to podobne poziomy cenowe, które obserwowaliśmy przez większość poprzedniego tygodnia.

Faktem jest, że na rynku ropy naftowej w ostatnich dniach brakuje przełomowych danych, które mogłyby istotnie wpłynąć na kierunek poruszania się cen tego surowca. Spadek zapasów ropy naftowej w USA oraz przywrócenie produkcji i eksportu przez Libię odbiły się na tym rynku echem w poprzednim tygodniu, jednak nie wniosły nowych informacji w kontekście bardziej długoterminowym.

W weekend pojawiły się dwie wypowiedzi ważnych osób rynku naftowego, które rzucają więcej światła na sytuację na rynku ropy. Sekretarz Generalny OPEC, Muhammed Barkindo, powiedział wczoraj, że zapasy ropy naftowej w krajach OECD utrzymują się znacznie powyżej 5-letniej średniej i taki stan prawdopodobnie utrzyma się do pierwszego kwartału 2021 roku. Dopiero od drugiego kwartału przyszłego roku zapasy ropy naftowej w OECD mają spadać i znaleźć się poniżej średniej.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Z kolei minister energii Rosji, Aleksander Nowak, po raz kolejny wezwał wszystkie kraje produkujące ropę naftową do wspólnych działań w zakresie walki z kryzysem na globalnym rynku naftowym. Nowak przypomniał, że w wyniku restrykcji związanych z pandemią, światowy popyt na ropę w bieżącym roku prawdopodobnie spadnie o około 10 proc., co dla firm naftowych oznacza rezygnację z około 25-30 proc. wydatków inwestycyjnych w infrastrukturę naftową. Rosja przyczyniła się do znaczącego ograniczenia produkcji ropy, a tym samym ograniczenia nadwyżki na światowym rynku tego surowca, ze względu na swoją współpracę z OPEC.

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE