ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Pełna internalizacja kosztów środowiskowych w energetyce wciąż odległa, ale niewykluczona
29.09.2020r. 05:27

Kontekstem publikacji na transformacja2050.pl są trwające obecnie prace legislacyjne nad pakietem taksonomicznym. To nowe opracowanie w serii analiz foresightowych, powstałe we współpracy ekspertów Veolii, SEC, SGGW oraz PKN Orlen przeznaczone jest dla decydentów i inwestorów branży energetycznej. W wynikach m.in. ocena możliwości wdrożenia w sektorze energetycznym rozwiązań wspierających zachowanie bioróżnorodności oraz podział śladu węglowego oraz kosztów środowiskowych pomiędzy różne ogniwa łańcucha dostaw.

Kolejne dekady mogą przynieść ofensywę norm środowiskowych i pokrewnych

Trwające prace legislacyjne nad pakietem taksonomicznym będą miały ogromne znaczenie dla źródeł i kosztów finansowania transformacji energetycznej w Polsce. Niepokój, który wywołuje wśród niektórych uczestników branży energetycznej niepewność co do zaliczenia wykorzystywanych obecnie technologii do określonych działów taksonomii, jest zrozumiały, ponieważ rzecz dotyczy zmian w modelach biznesowych. Dogłębne zrozumienie motywów i skutków pakietu taksonomicznego wymaga nie tylko biegłości w zakresie regulacji, lecz także rewizji założeń co do modelu przemysłowego przyszłości, który promuje Unia Europejska.

Zmiany postępują i obejmują coraz szerszą grupę firm w branży energetycznej

Jednak już od wprowadzenia obowiązku raportowania niefinansowego, a więc od wdrożenia do polskiego prawa dyrektywy unijnej 2014/95/EU, proces podnoszenia wymagań wobec sektora energetycznego przez instytucje finansujące rozwój, takie jak fundusze inwestycyjne i banki, stopniowo postępował, a trend ten wydaje się niezmiennie rosnąć w przewidywalnej przyszłości. Dlatego poprosiliśmy ekspertów sektora nauki i przedsiębiorstw energetycznych o wskazanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu szeroko rozumianego mierzenia wpływu środowiskowego przedsiębiorstw oraz sposobów wykorzystania tych pomiarów do tworzenia zachęt finansowych do transformacji ku niskowęglowej energetyce, mogących pojawić się do 2050 roku. Opis dziewięciu zaproponowanych rozwiązań, w nowym artykule portalu Transformacja2050.pl.
Veolia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE