ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Metropolia zebrała na interaktywnej mapie stacje ładowania samochodów elektrycznych
28.09.2020r. 15:25

Wszystkie ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych - zarówno istniejące, jak i planowane - zebrała na jednej interaktywnej mapie Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM). Przodują Katowice; już wiosną br. było tam 115 punktów ładowania.

O uruchomieniu mapy poinformował Witold Trólka z biura prasowego GZM. Na mapie można znaleźć stacje ładowania na obszarze Metropolii, które już działają lub są właśnie uruchamiane, a także te, których budowę rozpoczęto bądź zaplanowano.

Dla każdej stacji ładowania zebrano szczegółowe informacje, kto jest jej operatorem, jakie są metody płatności albo jakimi złączami i napięciem dysponują konkretne ładowarki. Dane pochodzą z informacji przekazanych przez gminy GZM oraz Urząd Dozoru Technicznego. Mapa ma być stale aktualizowana.

- Wzrost udziału pojazdów elektrycznych w transporcie indywidualnym może znacząco przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Bogata i mądrze rozplanowana infrastruktura to także szansa na większe zainteresowanie mieszkańców pojazdami elektrycznymi - ocenił, cytowany przez Trólkę, wiceprzewodniczący zarządu GZM Grzegorz Podlewski.

- Stacje ładowania mogą też odegrać ważną rolę w działalności firm rozwijających floty pojazdów elektrycznych, korporacji taksówkowych czy samorządów. Dla wszystkich tych odbiorców opracowana przez nas mapa będzie praktycznym i przydatnym narzędziem - uznał Podlewski.

Metropolia przypomina, że pierwszym miastem w Polsce, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności dotyczące liczby ładowarek przypadających na liczbę mieszkańców, były Katowice. Wiosną br. znajdowało się tam już 115 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Plany budowy takiej infrastruktury opracowały też inne miasta GZM.
Aby dostać się do mapy, należy wejść na portal InfoGZM http://infogzm.metropoliagzm.pl/ i wybrać zakładki: "publikacje" oraz "pozostałe".

Mapa stacji ładowania pojazdów elektrycznych to kolejna funkcjonalność portalu InfoGZM, opracowanego przez departament strategii i polityki przestrzennej urzędu metropolitalnego. Gromadzi on dane dot. demografii, finansów, infrastruktury, środowiska czy gospodarki na obszarze miast i gmin GZM. Na portalu znajdują się raporty, prezentacje i opracowania, również prezentujące Metropolię na tle reszty kraju.

Od pewnego czasu portal InfoGZM prezentuje m.in. najważniejsze informacje dotyczące pandemii COVID-19. Portal jest aktualizowany, rozszerzany o nowe treści, ostatnio m.in. o dane dotyczące rynku pracy w Metropolii, także w kontekście epidemii, czy prognozy demograficzne. Portal jest elementem Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego.

Celem Obserwatorium jest monitorowanie zmian i procesów zachodzących w Metropolii oraz gromadzenie danych, mogących wspierać proces programowania rozwoju społeczno-gospodarczego GZM. Dane te mają też służyć merytorycznemu wsparciu pracy poszczególnych departamentów urzędu metropolitalnego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE