ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku podwyższyło rekomendację PGNiG do "kupuj"
28.09.2020r. 16:44

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 22 września podwyższyli rekomendację dla PGNiG do "kupuj" z "akumuluj" poprzednio, a cena docelowa akcji spółki wzrosła do 5,97 zł z 5,94 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 4,56 zł za akcję.

W raporcie podano, że wzrost ceny docelowej akcji spółki to efekt bardziej optymistycznych prognoz wydobycia.

"Spółka opublikowała swoje założenia dotyczące wydobycia gazu na szelfie norweskim, które okazały się być istotnie wyższe od naszych długoterminowych założeń w modelu (zapewne też na konsensus, gdyż spółka dotychczas dość oszczędnie komunikowała swoje cele w tym zakresie)" - napisano.

"Odchylenie o +0,9 mld m kw. w latach 2025-27 to głównie wzrost wolumenów na złożu Gina Krog (w miejsce ubytku uzysku ropy) oraz większa produkcja na eksploatowanych obecnie polach przejętych w latach 2018-19. Oznacza to, że zwiększenie wolumenów nie niesie ze sobą istotnego wzrostu nakładów inwestycyjnych w stosunku do naszego scenariusza bazowego" - dodano.
Analitycy podali, że w dniach poprzedzających wydanie rekomendacji kurs spółki tąpnął o 15 proc. bez konkretnych przyczyn i w oderwaniu od porównywalnych spółek europejskich.

"Tymczasem ceny gazu w Europie po fatalnym lecie, zaskakują in plus, a parytet importowy LNG wciąż wskazuje na potencjał wzrostowy w sezonie grzewczym. Podtrzymujemy nasze główne argumenty za odbudowaniem się tego rynku, a jednocześnie wskazujemy iż po urynkowieniu kontraktu jamalskiego spółka będzie ponad 60 proc. strumienia EBITDA generować ze stabilnych segmentów użyteczności publicznej" - napisano w raporcie.

"Taki profil zasługuje na rerating wskaźnika EV/EBITDA, podczas gdy w ostatnim czasie spadł on 25 proc. poniżej 5-letniej średniej" - dodano.

W raporcie zwrócono uwagę, że konsensus prognoz wyników spółki na lata 2021-22 od czerwca tego roku podwyższył się o ponad 10 proc., a wykonanie tegorocznej prognozy po półroczu sięga 60 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE