ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA powiększają spadki - będzie pierwszy miesiąc ze zniżką notowań od IV
30.09.2020r. 08:03

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku powiększa spadki notowań - wrzesień będzie pierwszym miesiącem od kwietnia, który ropa zakończy ze zniżką cen - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 38,89 USD, niżej o 1,02 proc., po spadku na zakończenie poprzedniej sesji o 3,2 proc. i spadku we wrześniu o niemal 9 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 40,66 USD za baryłkę, niżej o 0,90 proc. Na zakończenie poprzedniej sesji Brent straciła 3,3 proc.

Najwięksi światowi traderzy na rynkach ropy sygnalizują, że wzrost popytu na paliwa jest bardzo powolny.

Mercuria Energy Group prognozuje, że globalne zużycie ropy może się odbić - po załamaniu popytu spowodowanym pandemią koronawirusa - w ciągu około 18 miesięcy.

Większym pesymistą w tej sprawie jest Gunvor Group Ltd. - tu prognozuje się odbicie popytu na rynkach ropy za blisko dwa lata.
Tymczasem w USA maleją zapasy ropy - tak wynika z niezależnego raportu przedstawionego przez Amerykański Instytut Paliw (API).

API podał, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 831 tys. baryłek. Zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,62 mln baryłek, a paliw destylowanych - spadły o 3,42 mln baryłek.

W środę oficjalne wyliczenia poda Departament Energii USA (DoE).

Analitycy prognozują, że zapasy ropy w USA wzrosły w ub. tygodniu o 1 mln baryłek. Byłby to pierwszy wzrost tych zapasów w ciągu ostatnich 3 tygodni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE