ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK odnotował 260,8 mln zł straty netto w pierwszym półroczu, zgodnie z szacunkami
30.09.2020r. 20:44

Strata netto Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w pierwszym półroczu 2020 roku wyniosła 260,8 mln zł wobec 36,7 mln zł zysku rok wcześniej, a EBITDA spadła do 60,9 mln zł wobec 163,1 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.

Przychody ZE PAK spadły w pierwszym półroczu o 25,3 proc. rok do roku, do 1.050,5 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 308,6 mln zł wobec 66,3 mln zł zysku w analogicznym okresie 2019 roku.

ZE PAK informował wcześniej, że wyniki testów na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych oraz odpisy aktualizujący pomniejszą skonsolidowany zysk netto o 201 mln zł, nie wpłyną natomiast na wartość skonsolidowanego wyniku EBITDA.

"W pierwszym półroczu m.in. dobre warunki pogodowe dla energetyki wiatrowej oraz ograniczenia nakładane na gospodarkę wynikające ze stanu pandemii wywołanego chorobą COVID-19, a także pogorszenie relacji między notowanymi cenami energii elektrycznej i uprawnień do emisji dwutlenku węgla wpłynęły negatywnie na możliwości sprzedaży energii elektrycznej przez grupę" - napisano w raporcie.

Grupa zanotowała 32,54 proc. łącznego spadku wolumenu sprzedaży energii z własnej produkcji i sprzedaży energii zakupionej: w przypadku sprzedaży energii elektrycznej z własnej produkcji spadek wyniósł 8,33 proc., a spadek sprzedaży energii zakupionej 61,32 proc.
"Spadek sprzedaży energii elektrycznej oraz realizowane niższe marże wpłynęły na pogorszenie wyników finansowych grupy w porównaniu z wynikami notowanymi w 2019 roku" - dodano.

W ocenie zarządu znaczenie dla grupy miał i może mieć w przyszłości, podwyższony poziom zmienności na rynkach finansowych i towarowych, w tym zmieniające się relacje cen (w szczególności cen energii elektrycznej i uprawnień do emisji dwutlenku węgla).

"Grupa nie jest w stanie precyzyjnie oszacować wpływu zwiększenia zmienności na rynkach towarów energetycznych jednak ryzyko związane z podwyższoną zmiennością należy brać pod uwagę jako kluczowe w procesie przewidywania potencjalnych przyszłych wyników finansowych Grupy i jej kondycji finansowej" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zbigniew 01.10.2020r. 06:57
Adamowa juz dawno nie ma, PAK to nie prawidlowa nazwa
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE