ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykańscy kongresmeni apelują do Niemiec o zatrzymanie Nord Stream 2
01.10.2020r. 07:49

Kongresmen republikański Adam Kinzinger oraz Denny Heck reprezentujący w Kongresie demokratów apelują do Niemiec o zatrzymanie Nord Stream 2 po tym, jak Kreml próbował otruć opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Tłumaczą, że atak na Nawalnego to nie jedyny sposób na realizację interesów Władimira Putina wrogich Zachodowi. - Otrucie Nawalnego powinno być sygnałem alarmowym dla świata i po raz kolejny pokazać do czego dąży Putin i w jaki sposób działa. Ten fakt powinien zaniepokoić kanclerz Angelę Merkel i rząd Niemiec, które powinny w końcu uznać co oznaczałaby zgoda na to, by rosyjski Gazprom zbudował Nord Stream 2. Dałby Putinowi większą dźwignię nacisku na Europę na srebrnym talerzu - czytamy w tekście polityków USA w Medium.com.

Informują oni o pracach na rzecz poszerzenia sankcji USA wobec Nord Stream 2. Podkreślają ich dwupartyjny charakter. - To nie jest priorytet Republikanów ani Demokratów, to priorytet Ameryki, wynikający z wartości wszystkich ludzi miłujących wolność - piszą kongresmeni. - Stany Zjednoczone będą reagować na skandaliczne akty przemocy i korupcji, mając nadzieję na to, że nasi sojusznicy transatlantyccy jak Niemcy do nas dołączą.
Zdaniem autorów tekstu blokada Nord Stream 2 przez Berlin byłaby jasnym przekazem dla reżimu Putina, że Niemcy twardo potępiają ataki Putina. Według nich Niemcy mogą w ten sposób odzyskać rolę głównej części składowej europejskiego projektu energetycznego. - Inne kraje europejskie, jak Polska i Litwa, dostrzegają zagrożenie związane z gazem rosyjskim i rozumieją, że Kreml chce zdestabilizować Europę Wschodnią, odmawiając ukłonu wobec żądań Putina. Świat potrzebuje, by Niemcy sprostały temu wyzwaniu i prowadziły Europę spod cienia wpływów Rosji. Niech będzie to moment, w którym Niemcy do nas dołączą, mówiąc Putinowi: wystarczy - czytamy w cytowanym przez BiznesAlert.pl tekście.
Medium.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE