ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja szuka sposobu na ubezpieczenie statków pracujących przy budowie Nord Stream 2
01.10.2020r. 07:53

Według źródeł Ria Novosti, ubezpieczycielem pracy przy budowie Nord Stream 2 może zostać firma rosyjska, która została objęta sankcjami amerykańskimi. Rosyjskie Narodowe Towarzystwo Reasekuracyjne (RNTR) może wziąć na siebie reasekurację tego ubezpieczenia. Nie jest jednak przesądzone, czy Duńczycy zaakceptują takie rozwiązanie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kilka tygodni temu międzynarodowa grupa ubezpieczycieli IG P&I Club wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie zamierza ubezpieczać żadnych prac związanych z Nord Stream 2 w obawie przed sankcjami amerykańskimi.

Według RIA Novosti, firma rosyjska, która już znajduje się na liście sankcji amerykańskich, może podjąć takie ryzyko, co nie tworzy dla niej dodatkowego obciążenia operacyjnego. Reasekurować ubezpieczenie może z kolei RNTR. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy na takie rozwiązanie zgodzą się Duńczycy. Zgodnie z pozwoleniem na budowę w duńskiej WSE, statki realizujące prace przy konstrukcji gazociągu muszą zostać ubezpieczone na wypadek szkód, np. w przypadku rozlewu paliwa do morza. W domyśle powinna to być uznana i wiarygodna firma międzynarodowa. Nie jest jasne czy firma ubezpieczeniowa, która wcześniej została objęta sankcjami jest przykładem wiarygodności.
Jeżeli Duńczycy zakwestionują takie rozwiązanie, budowa Nord Stream 2 mogłaby nie ruszyć z powodów administracyjnych, a duńska zgoda na budowę mogłaby zostać cofnięta - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ria Novosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE