ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA lekko w górę po niespodziewanym spadku zapasów
01.10.2020r. 08:00

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku lekko drożeje. Ceny surowca są nieznacznie powyżej 40 USD/b po nieoczekiwanym spadku amerykańskich zapasów ropy o prawie 2 mln baryłek - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,29 USD, wyżej o 0,17 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,38 USD za baryłkę, wyżej o 0,19 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 1,98 mln baryłek, czyli o 0,4 proc. do 492,43 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE). Rynek oczekiwał tymczasem ich wzrostu o 1 mln baryłek.

To najniższy poziom zapasów ropy w USA od kwietnia.

Niespodziewanie spadły też rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego - o 3,18 mln baryłek, czyli o 1,81 proc. do 172,76 mln baryłek - podał DoE.

Zapasy benzyny wzrosły za to o 683 tys. baryłek, czyli o 0,3 proc. do 228,18 mln baryłek.
Ceny ropy po pewnych gwałtownych wahaniach na początku września powróciły do przedziału, w którym były w czasie kilku poprzednich miesięcy, a biorąc pod uwagę słabość popytu, ryzyka dla notowań ropy wydają się przechylać w dół.

Niektóre rządy w Europie znów wprowadzają środki blokujące gospodarki, aby powstrzymać odradzającą się epidemię koronawirusa. Z kolei w USA nie jest pewne, czy przed listopadowymi wyborami prezydenckimi gospodarka dostanie zastrzyk bodźców fiskalnych - na wzmocnienie po epidemii koronawirusa.

"Popyt na ropę utrzymuje się na znacznie niższym poziomie niż w 2019 r." - podkreśla Jeffrey Halley, starszy analityk rynku w Oanda Asia Pacific.

"To oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby w takim +środowisku+ ceny ropy mocniej wzrosły" - ocenia.

Halley dodaje, że niepokój związany ze spadkiem zużycia ropy w Europie - z powodu wprowadzanych ograniczeń, m.in. w podróżowaniu - również osłabia nastroje na rynkach paliw.

Ropa w USA na NYMEX staniała we wrześniu o 5,6 proc. Był to pierwszy miesięczny spadek notowań od kwietnia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE