ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Porażka rozmów płacowych doprowadziła do zatrzymania prac Equinora w Norwegii
01.10.2020r. 08:00

Porażka rozmów płacowych Norwegii ze związkowcami pracującymi na największym polu naftowym Zachodniej Europy doprowadziła do zatrzymania prac Equinora - czytamy w BiznesAlert.pl.

Protestujący, którym przewodzi związek Lederne, zatrzymali prace wiertnicze państwowego Equinora, ograniczając wydobycie ropy w Norwegii o około 470 tysięcy baryłek dziennie z pola Johan Sverdrup, którego podaż została zwiększona do tej ilości w kwietniu z pierwotnych 440 tysięcy. Rząd chce jednak ograniczyć wydobycie do 415 500 baryłek dziennie w celu realizacji porozumienia naftowego OPEC+, w ramach którego Norwegia zadeklarowała gotowość do cięć.
Co ciekawe, dwa inne związki zawodowe - Industri Energi i Safe nie rozpoczęły strajku. Było tak, ponieważ zadowoliły się wynikiem rozmów z rządem. Lederne wysunęło wyższe oczekiwania płacowe. Gdyby wszyscy związkowcy zatrzymali pracę wydobywczą, Norwegia obniżyłaby podaż o około 900 tysięcy baryłek dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE