ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM PKO BP podniosło rekomendację dla ZE PAK do "trzymaj'
01.10.2020r. 09:53

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 1 października, podwyższyli rekomendację dla ZE PAK do "trzymaj" ze "sprzedaj" oraz cenę docelową akcji spółki do 10,2 zł z 6,5 zł.

Raport wydano przy kursie 10 zł.

"ZE PAK dziś ogłosi swoją zieloną strategię. Zarząd sygnalizował już wcześniej porzucenie projektu nowej odkrywki w Ościsłowie, co oznacza krótsze życie istniejących aktywów wytwórczych. Ponadto spółka podpisała umowę budowy 70 MW projektu fotowoltaicznego. To daje przedsmak nadchodzącej realokacji kapitału z węgla do OZE" - napisano w raporcie.
W ocenie analityków, ZE PAK jest najmniej ekologicznym producentem energii w Polsce, gdyż posiada niemal wyłącznie aktywa opalane węglem brunatnym.

BM PKO BP prognozuje, że strata netto spółki w 2020 roku wyniesie 339 mln zł, o ponad 100 mln zł mniej niż rok wcześniej. W 2021 roku analitycy oczekują 34 mln zł zysku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE