ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd Japonii i TEPCO będą musiały wypłacić odszkodowania za katastrofę w Fukushimie
01.10.2020r. 12:15

Japoński sąd apelacyjny orzekł, że państwo i spółka Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) mogły podjąć kroki w celu zapobieżenia katastrofie jądrowej w Fukushimie w 2011 roku i dlatego są zobowiązane do roszczeń odszkodowawczych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Orzeczenie sądu, które podtrzymuje decyzję sądu niższej instancji, oznacza, że rząd i TEPCO muszą zapłacić 1,01 miliarda jenów (9,6 miliona dolarów) 3550 powodom zmuszonym do ucieczki z domów po trzęsieniu ziemi, które wywołało tsunami, które zniszczyło północno-wschodnią część kraju i uszkodziło elektrownię jądrową w Fukushimie. Orzeczenie może otworzyć drogę do kolejnych odszkodowań, ponieważ tysiące innych mieszkańców ewakuowano, gdyż reaktory w nadmorskiej elektrowni przegrzały się i uwolniły radioaktywną chmurę. Chociaż niektórzy ludzie wrócili do domów, obszary w pobliżu zakładu są nadal niedostępne.
Sąd stwierdził, że rząd mógł podjąć środki w celu ochrony tego miejsca, opierając się na ocenach biegłych dostępnych w 2002 roku, które wskazywały na możliwość wystąpienia tsunami. Rząd nie zdecydował jeszcze, czy złoży odwołanie od decyzji japońskiego Sądu Najwyższego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wydma Lubiatowska 01.10.2020r. 14:08
Proszę zwrócić uwagę, że ciągle pisaliśmy o katastrofie w Fukushimie. Teraz mamy czarno na białym. I co Państwo na to... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE