ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Statek Akademik Czerski wypłynął na dwutygodniowe testy nowego wyposażenia
01.10.2020r. 14:14

Statek Akademik Czerski, który będzie budował Nord Stream 2, wyrusza z portu Mukran w Niemczech na dwutygodniowe próby morskie nowo zainstalowanego wyposażenia. Po testach, statek będzie mógł rozpocząć instalację kontrowersyjnego gazociągu na początku listopada - czytamy w BiznesAlert.pl.

Statek Akademik Czerski w południe pierwszego października opuścił port w Mukran. Jednostka ta podczas pobytu w niemieckim porcie przeszła gruntowną modernizację, w czasie której została wyposażona m.in. osiem kotwic służących do kotwiczonego pozycjonowania statku podczas jego pracy na pełnym morzu.

Oryginalnie jednostka jest wyposażona w system dynamicznego pozycjonowania, jednak prawdopodobnie ze względu na wymóg niemieckiej zgody środowiskowej dotyczącej budowy w niemieckiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej (WSE), statek musiał przejść konwersję z systemu dynamicznego na kotwiczony.

Podobną modyfikację przed przystąpieniem do prac w strefie niemieckiej musiała przejść jednostka kompanii Allseas, Audacia. Statek ten realizował prace układaniowe w większości niemieckiej WSE w końcówce 2018 roku.
Według informacji BiznesAlert.pl, celem Akademika Czerskiego będzie rosyjska WSE, gdzie będzie mógł bez ciekawskich oczu zrealizować cykl prób morskich. Dodatkowo w Królewcu stacjonuje flota jednostek, które będą logistycznie wspierać budowę Nord Stream 2. Po przeprowadzeniu prób, statek powróci do portu w Mukran gdzie na jego pokładzie zostaną sfinalizowane wszystkie pozostałe prace.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Rosjan, jednostka ta z początkiem listopada będzie mogła rozpocząć prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE