ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Miejski przewoźnik w Łodzi kupił ładowarki do autobusów elektrycznych
01.10.2020r. 15:10

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Łodzi kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych, które mają pojawić się w mieście. W czwartek MPK podpisało umowę z firmą z Zielonej Góry, która ma dostarczyć ładowarki do 17 takich pojazdów.

Jak poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe łódzkiego magistratu, zielonogórska firma wybuduje stacje ładowania nie tylko na terenie zajezdni przy ul. Limanowskiego, gdzie będą stacjonować elektryczne autobusy, ale również na sześciu łódzkich pętlach autobusowych: "Mikulskiego", "Cmentarz Szczecińska", "Janów", "Retkinia", "Dworzec Łódź Fabryczna", "Retkinia Kusocińskiego".

Aby montaż ładowarek szybkiego ładowania był na pętlach autobusowych możliwy, trzeba będzie tam położyć sieci elektroenergetyczne i teletechniczne, przebudować kolidujące ciągi piesze, wybudować fundamenty pod maszt ładowania oraz stanowiska do ładowania autobusów elektrycznych.

Na pętlach, autobusy będą ładowane przy wykorzystaniu tzw. odwróconego pantografu. Lokalizacje sześciu stacji szybkiego ładowania prądem stałym o mocach znamionowych 300 kW zostały wskazane w takich miejscach, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.
Natomiast w zajezdni przy ul. Limanowskiego powstanie dziewięć stacji wolnego ładowania, które zostaną zlokalizowane pod nowobudowaną wiatą dla autobusów elektrycznych. Stacje wolnego ładowania będą posiadały dwa tryby pracy: tryb ładowania podstawowego oraz tryb ładowania rezerwowego.

Nad prawidłową pracą ładowarek będzie czuwał system telemetryczny składający się z dwóch programów do zarządzania infrastrukturą ładowarek oraz monitorowania autobusów elektrycznych.

Jak poinformowało biuro prasowe podpisana w czwartek umowa z firmą Ekoenergetyka-Polska opiewa na kwotę ponad 7,1 mln zł brutto. Termin oddania do użytku ładowarek będzie skoordynowany z dostawą elektrycznych autobusów do Łodzi.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE