ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja "Energia Nowoczesnych Miast" w Szczecinie - podsumowanie
02.10.2020r. 12:21

II edycja Konferencji Naukowo-Technicznej "Energia Nowoczesnych Miast. Elektromobilność. Smart cities. Zrównoważony transport. Sieci inteligentne w energetyce" zgromadziła w historycznej stolicy Pomorza ekspertów, samorządowców i naukowców z kilkunastu wiodących ośrodków akademickich, zainteresowanych rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań i proekologicznych działań w aglomeracjach miejskich oraz energetyce. Organizatorem dwudniowego wydarzenia była Enea Operator, przy współpracy merytorycznej Centrum Zarządzania w Energetyce Uniwersytetu Szczecińskiego.

onferencja podzielona na cztery główne bloki tematyczne, obfitowała w dyskusje o wyzwaniach stojących przed polską energetyką. Naukowcy, wykładowcy akademiccy, przedstawiciele rządu i samorządów, władze oraz pracownicy Enei Operator przez dwa dni rozmawiali o aspektach i innowacyjnych projektach istotnych dla jej rozwoju.

- Ta rewolucja w zasadzie dzieje się już na naszych oczach. Wszystkie aspekty tak zwanego smart city czy smart home umożliwiają lepsze wykorzystanie tego, co daje elektryczność w codzienności - mówił dr hab. Wojciech Drożdż, prof. US, wiceprezes Enei Operator ds. innowacji i logistyki, Przewodniczący Rady Naukowej Konferencji.

Na scenie wystąpiło 25 specjalistów, którzy dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i dorobkiem naukowym. Uczestnicy rozmawiali o rozwoju sektora energetycznego w Polsce w perspektywie roku 2040, znaczeniu rozwiązań przyszłości, takich jak morskie farmy wiatrowe (offshore), inżynierii współczesnych systemów energetycznych, technologiach niskoemisyjnych i potrzebie budowy smart grids i smart cities. Paneliści omawiali również tematy dotyczące wodorowych łańcuchów dostaw, inteligentnego zarządzania w smart cities oraz niskoemisyjnej logistyki.

Gościem honorowym konferencji był minister klimatu dr Michał Kurtyka, który uczestniczył w panelu "Polityka energetyczna Polski do 2040 roku". Minister podkreślił, że konieczne jest przeprowadzenie transformacji energetycznej w sposób sprawiedliwy (filar I), mając na celu budowę zeroemisyjnego systemu energetycznego (filar II) oraz dbając o poprawę jakości powietrza (filar III). Zaznaczył również, że w 2040 roku co druga MWh będzie pochodzić ze źródeł bezemisyjnych. Rezerwę dla OZE będą stanowić elastyczne źródła gazowe, których moc wzrośnie około dwukrotnie do 2030 roku i niemal czterokrotnie do 2040 roku.

Obecni na szczecińskiej konferencji mogli sprawdzić w jaki sposób Enea Operator wykorzystuje technologię Virtual Reality w szkoleniach swoich pracowników.

Kolejna konferencja Enei Operator z cyklu "Energia Nowoczesnych Miast" planowana jest na jesień przyszłego roku.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE